Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina Bibliotēku nedēļa

No 18. līdz 23. aprīlim norisināsies Bibliotēku nedēļa 2022, kuras moto ir “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!” Kādi pasākumi un norises gaidāmas, informē Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa. 23. aprīlī, kad tiek atzīmēta Pasaules grāmatu un autortiesību diena – katru piekto Alūksnes pilsētas bibliotēkas apmeklētāju gaidīs pārsteigums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēku nedēļā piedalīsies arī visas novada bibliotēkas. Alsviķu bibliotēkā šajā nedēļā tiksies seniori, apgūstot abonēto datu bāžu lietošanu, Annā varēs pievienoties pagasta dziedāšanas tradīciju izpētē, Bejā būs grāmatu dienai veltīta izstāde ar grāmatām, kuru nosaukumā iekļauts vārds “grāmata”, tiksies arī lasītāju klubiņš. Savukārt skolēni mācīsies rūpēties par mūsu vienīgajām mājām – planētu Zeme, dobē pie bibliotēkas kopīgi sēs saulespuķes un iedvesmos apmeklētājus ar saviem zīmētiem un veidotiem darbiņiem par labklājību un mieru uz Zemes. Malienas bibliotēkā būs darbnīca bērniem “Grāmatas pārvērtības”, kurā skolēni darinās grāmatas vākus un dosies dabā vērot putnus un kokus. Mālupes bibliotēka piedāvās konkursu “Atrodi un nofotografē!” – liekam dzejoļus no grāmatu nosaukumiem. Mālupē nedēļas garumā notiks akcija “Aklais randiņš ar grāmatu”, kā arī varēs mācīties un atjaunot zināšanas darbā ar internetu un meklēt LNB kolekcijā “Zudusī Latvija” senu vietu foto. Mārkalnes tautas namā 22. aprīlī pulksten 16.30 būs tikšanās ar agronomi – konsultanti Jūliju Vilcāni “Efektīva mēslošana pavasarī – laba raža rudenī”. Zeltiņu bibliotēkā 21. aprīlī būs pasākums pieaugušajiem “Zini. Mini. Uzzini”, Jaunalūksnes bibliotēkā – izstāde no bibliotēkas krājuma.

Alūksnes pilsētas bibliotēkā
Iedvesmo:
►No 19. aprīļa mākslinieces Ineses Sedlenieces izstāde “Skices. Modes zīmējums”.
►Bibliotēka uzsāk jaunu rubriku “Ko lasa alūksnieši?” (alūksnieši un ne tikai dalās savā lasīšanas pieredzē, iesaka grāmatas, ko mēdz pārlasīt, kas iedvesmojušas un, kas aizrauj pašlaik.
►Literatūras izstāde abonementā “Bibliotēkas tēls literatūrā”.
Mācies:
No 19. līdz 22. aprīlim “Ver durvis uz bibliotēku” – 1. klašu skolēniem iepazīšanās ar bibliotēku.
Dari:
28.aprīlī (datums tiks precizēts) plānots sakopt kultūras un izglītības darbinieku atdusas vietas. Bibliotēkas kolektīvs aicina pievienoties arī savus lasītājus!

UZZIŅAI
►Pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma, kopš 1997. gada ik gadu aprīlī tiek rīkota Latvijas Bibliotēku nedēļa. 2022. gada Bibliotēku nedēļas un festivāla tēma ir “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”.
►Galvenais Bibliotēku nedēļas un arī Bibliotēku festivāla mērķis ir parādīt bibliotēku spēku – to, cik ļoti tās ir nozīmīgas kopienai, sabiedrībai, valstij, kā tās iesaistās mūžizglītības procesos, cik pārliecinoši īsteno savas aktivitātes un iedvesmo attīstībai ne tikai vietējo kopienu, bet arī kolēģus citos novados un reģionos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.