Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

9. maijā pieminēs Ukrainas upurus

Foto: pixabay.com

Šogad 9. maijā Latvijā pieminēs Krievijas agresijas Ukrainā upurus, kas nozīmē, ka karogiem jābūt sēru noformējumā. Likumu par to, ka 9. maijs šogad būs Krievijas agresijā pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas diena, aprīļa sākumā pieņēma Saeima.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9. maijs par piemiņas dienu noteikts visā Latvijas teritorijā, lai šajā dienā godinātu pret Ukrainu uzsāktās Krievijas Federācijas militārās agresijas rezultātā cietušos un bojā gājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un bruņoto spēku militārpersonas. “Likums noteic, ka piemiņas dienā pie valsts un pašvaldību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām novieto Latvijas valsts karogu sēru noformējumā. Tāpat šajā dienā Rīgas pils Svētā gara tornī, pie Latvijas Valsts prezidenta rezidences, Saeimas nama un Ministru kabineta ēkas līdzās Latvijas valsts karogam sēru noformējumā novieto Ukrainas karogu,” skaidro Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Ella Pētermane.

Noteikts, ka šogad 9. maijā netiek rīkoti publiski izklaides un svētku pasākumi un pašvaldības neizsniedz atļaujas pasākumu rīkošanai to administratīvajās teritorijās. Iepriekš izsniegtās atļaujas par pasākumu rīkošanu šajā dienā pašvaldībām jāanulē. Savukārt sapulces, gājieni vai piketi, kuru mērķis saistīts ar bojāgājušo Ukrainas iedzīvotāju piemiņas godināšanu, ir atļauti. Tāpat likums noteic, ka šogad 9. un 10. maijā aizliegta pirotehnisko līdzekļu izmantošana. “Likums pieņemts, lai vērstu Latvijas sabiedrības uzmanību uz Krievijas Federācijas uzsākto militāro agresiju Ukrainas teritorijā un solidarizētos ar Ukrainas tautu cīņā par Ukrainas valsts suverenitāti, neatkarību un teritoriālo integritāti,” norāda E. Pētermane. Likums būs spēkā līdz šī gada 11. maijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.