Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

5. septembrī Bānīša svētki retro ritmos Alūksnē

Tradicionāli septembra pirmajā nedēļas nogalē Alūksnē atzīmēs Bānīša dzimšanas dienu. Šogad svinēsim svētkus retro ritmos. 5. septembrī visi laipni aicināti uz Bānīša stacijas kvartālu, kur vienīgajam Baltijā regulāri kursējošajam šaursliežu dzelzceļa vilcienam Bānītim atzīmēsim 117. dzimšanas dienu. Informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa.

Pasākumu vadīs tautā iemīļotais Guntis Skrastiņš. No pulksten 13:30 grupa “Rumbas kvartets” priecēs ar muzikāliem pārsteigumiem, bet Alūksnes Kultūras centra deju kopa “Jukums” Agra Veismaņa vadībā uzkarsēs deju grīdu. Tāpat paredzētas āra spēles par un ap Bānīti, retro foto kaste, kā arī retro un neikdienišķu mašīnu parāde un skatītāju simpātiju balvas izcīņa. Piedalīties mašīnu parādē var jebkurš interesents, kas vēlas izrādīt savu auto. Vairāk informācijas pa tālruņiem: 26567614 vai 26590320. Ekspozīcija “Alūksnes Bānīša stacija” būs pieejama no 10.00 līdz 18.00. Plānoto aktivitāšu dēļ aicinām autovadītājus sestdien nenovietot auto stāvlaukumā pie Bānīša stacijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunums šajos svētkos noteikti būs pie Alūksnes Bānīša stacijas uzstādītā tvaika lokomotīves ūdens uzpildes kolonna. Tas nozīmē, ka turpmāk SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” tvaika lokomotīve Ferdinands šeit varēs uzpildīt savas ūdens rezerves. Vēsturiski Alūksnes stacijā bija iespējams uzpildīt ūdeni, tomēr, attīstoties tehnoloģijām, tvaika lokomotīves nomainīja dīzeļa lokomotīves un ūdens uzpildīšanas funkcija vairs nebija nepieciešama.

Pulksten 15:25 Ferdinands dosies ceļā uz Gulbeni. Šis būs īpašs svētku brauciens retro noskaņās ar labākajām latviešu ziņģēm, retro lambetvoku, Ulmaņlaika gardumiem un vectēva dziru, kā arī ar tautā labi zināmām slavenībām – Skaidrīti Nabiņu un Mildiņu Krāniņu. Biļetes svētku braucienam bānīti atrodamas www.bezrindas.lv.

Vēl jāpiebilst, ka ikgadējais, piektais, elektromobiļu lietotāju Salidojums Latvijā reizē ar Bānīša svētkiem Alūksnē notiks Stāmerienā pie stacijas. Dalība tajā ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.