Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

25. martu aicina pieminēt individuāli

Foto: no laikraksta arhīva

Arī Alūksnes novadā ir noteikti stingri ierobežojumi kultūras un sporta norisēm, tomēr 25.martā pie Mātes tēla Alūksnē iedzīvotāji aicināti individuāli, sev vēlamā laikā, nolikt ziedus un iedegt sveces, godinot Komunistiskā genocīda upuru piemiņu. Individuālie atceres pasākumi būs arī pagastu piemiņas vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilzenes kultūras darba organizatore Nora Ceriņa uzsver, ka 25. martā pagasta iedzīvotāji aicināti nolikt ziedus un svecītes piemiņas vietā, kas izveidota pēc iedzīvotāju iniciatīvas. “Domāju, ja var individuāli pieminēt represētos, tad tas ir jādara. Tai jābūt kā tradīcijai aiz cieņas pret to laiku un mūsu iedzīvotājiem. Diemžēl jāatzīst, ka cilvēku atsaucība atceres pasākumos pēdējos gados nav tik liela. Iespējams, cilvēki kļuvuši noslēgtāki. Tomēr priecājamies par jebkāda veida cieņas izrādīšanu no pagasta iedzīvotājiem, pat, ja tas nav konkrētajā datumā,” stāsta N. Ceriņa.

Viņa arī atzīst, ka pasākumus pagastos, kad tas vēl bija ļauts, ir ļoti grūti organizēt, jo cilvēkiem ir dažādas intereses un iedzīvotāju ir ļoti maz.Annas kultūras darba organizatore Ina Balaņuka uzsver, ka arī Annas pagasta Ezeriņu kapos individuāli var pieminēt šo datumu. Arī viņa atzīst, ka iepriekšējos gados iedzīvotāju atsaucība bijusi lielāka. “Kad pagastā bija vairāk cilvēku un senioru, kuri spēja iet uz kapiņiem, atsaucība bija lielāka. Saprotams, ka šo cilvēku paliek arvien mazāk, un visi nevar aiziet uz kapiņiem veselības problēmu dēļ. Vīruss ieviesis korekcijas, bijām iesākuši labu tradīciju braucām un apsveicām represētos pagasta cilvēkus, vedām pārsteiguma dāvaniņas, tagad jau otro gadu tas izpaliek,” piebilst I. Balaņuka.

Arī Mālupes kapos un represēto piemiņas vietā Zeltiņos iedzīvotāji aicināti individuāli pieminēt vēsturisko brīdi, kad 1949. gadā no Latvijas deportēja vairāk nekā 40 000 nevainīgu cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Alūksnē pašvaldības pārstāvji un Kājnieku skolas komandieris noliks ziedus gan pie Mātes tēla, gan Lielajos kapos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.