Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns satiksies noskaņu koncertā “Saulrieta dziesmas”

Divi izcili un harizmātiski latviešu komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns jūlijā pie klausītājiem dosies ar unikālu noskaņu koncertu “Saulrieta dziesmas”. Viņiem pievienosies arī lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abi skaņas meistari atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komponistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

Man patīk doma, ka varēsim divatā ar Jāni Lūsēnu uz skatuves improvizēt,” saka Mārtiņš Brauns. “Šeit nebūs nekāda izrādīšanās vai konkurence – kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība būs kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā.” Priecājoties par vasarīgo dabas atmodu, komponists vēl piebilst:”Vēlu visiem svinēt tos svētkus, ko saucam par vasaru. Lai sajūtam prieku un tas dod mums otro elpu.”

Savukārt Janis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: “Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt to ikvakara mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brîži iedvesmo un rada sajûtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulrieta noskaņas palīdzēs sajust koncertu sākuma laiks, kas plānots no plkst. 21:00. Par koncertu norises vietām izvēlētas skaistās Latvijas brīvdabas estrādes ar ainaviskiem dabas skatiem. Pirmais “Saulrieta dziesmu” koncerts notiks Ikšķiles estrādē 3.jūlijā. Pēc tam koncerti bus skatāmi 10.jūlijā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, 11.jūlijāAlūksnes Pilssalas estrādē, 18.jūlijā Kuldīgas pilsētas estrādē, 25.jūlijā Bauskas pilskalna parka estrādē, 31.07 Talsu pilskalnā, 7.augustā Baldones estrādē “Vanagkalni”, 14.augustā Madonas estrādē un 15. augustā Lielvārdē Rembates estrādē. Koncertu norises vietu saraksts tiks papildināts un tie notiks visu vasaru – līdz pat augusta beigām.

Koncerta apmeklētāju skaits tiks precizēts, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Biļetes iepriekšpārdošanā – “Biļešu Paradīzē”. Koncertu rīko „Producentu grupa 7”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.