Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Sēdies, Aivar, pieci!”

Foto: LSM.lv

Tautā runā, ka šis ir aizvadītās nedēļas spārnotais teiciens. Un pilnīgi noteikti – notikums ir vēstures grāmatu vērts. Pēc 12 gadus ilgas tiesāšanās pirmās instances tiesa Aivaru Lembergu pasludināja par vainīgu korupcijas noziegumos un piesprieda piecu gadu cietumsodu, konfiscējot mantu, sākot no naudas Šveices bankas kontos un beidzot ar švītīgajām aproču pogām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12 gados ir mainījušies Lemberga advokāti, sarucis prokuroru skaits, izmaiņas piedzīvojis tiesas sastāvs. Prāvas laikā izspiegoti izmeklētāji, nopludināta informācija un miruši liecinieki. Taču, pateicoties daudziem godīgiem un drosmīgiem cilvēkiem, tostarp žurnālistiem, aizvadītajā nedēļā guvām pierādījumu, ka tomēr dzīvojam demokrātiskā valstī. Ne velti, žurnālisti pagājušonedēļ “Twitterī” korķēja vaļā 12 gadus izturētus dzērienus, lai beidzot uzsauktu tostu. Kaut arī akūtu interesi par to, kā virzās viņa lieta šo gadu garumā, daudzi Latvijas iedzīvotāji jau bija zaudējuši, neticot, ka jebkad šo oligarhu ieraudzīs uz notiesāto sola, tas tomēr ir noticis. Arī es ar svaigu interesi pārlasīju nacionālajos medijos veidotās kolēģu retrospekcijas par tiesvedības gaitu, jo cilvēkiem ir raksturīgi aizmirst, vēl jo vairāk tad, ja piemeklē citas sērgas.

“Visu labu, drīz redzēsimies!” – pamājis palicējiem, ar šiem vārdiem A. Lembergs divu policistu pavadībā atstāja tiesas zāli. Tik drīz nez vai, jo oligarhs tagad sēž Centrālcietumā, un iespēja apstrīdēt drošības līdzekli – apcietinājumu – viņam būs tikai kopā ar tiesas spriedumu, kura pilnā teksta sagatavošana var prasīt ilgāku laiku. Bet – nekas jau vēl nav beidzies. Lai gan pats A. Lembergs apgalvoja, ka savai apcietināšanai tiesas zālē bijis gatavs, viņa politiskajiem līdzgaitniekiem šāds lēmums esot bijis šokējošs. Gan Ventspils pilsētas dome, gan Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij”, gan sadarbības partnere Zaļo un Zemnieku savienība operatīvi nokritizēja spriedumu vai vismaz tiesas piemēroto drošības līdzekli. Un kā liecina jaunākās ziņas, jau grasās nest Lembergam uz cietuma kameru datoru, lai viņš var piedalīties Ventspils domes sēdēs. Pie tam, partijas vadība jau paudusi, ka A. Lemberga atkārtoto kandidēšanu uz mēra amatu nekavēs arī cietums. Līdz ar to rādās, ka pat apcietinājums nebūs iemesls, lai ilggadējais oligarhs noietu no politiskās skatuves. Pie tam, šis ir tikai pirmās instances lēmums, ko iespējams pārsūdzēt apelācijas instancē. Tas nozīmē, ka Lemberga seriālam sekos vēl vismaz viena sezona.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.