Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ kļūt par deputātu?

Foto: Sandra Apine/ attēlam ilustratīva nozīme

Kulminācijai tuvojas pašvaldību vēlēšanu maratons, kas noslēgsies jau pavisam drīz, 5. jūnijā. Tad dosimies pie vēlēšanu urnām, lai ar savu balsojumu paustu attieksmi pret deputātu kandidātiem, kurus vēlamies vai nevēlamies redzēt kā savus priekšstāvjus, kuri lems par mūsu pilsētas un novada tālāko attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldību vēlēšanās esmu piedalījusies vienmēr, jo uzskatu – ja nebūšu balsojusi, man nebūs arī tiesību kritizēt ievēlēto deputātu darbu. Domājot, par ko balsot, izvēlēties vienu sarakstu nav viegli. Vienkāršāk būtu izveidot savējo no visiem iesniegtajiem, un deputātu komanda sanāktu labu labā, taču tādas iespēju vēlēšanu sistēma mūsu valstī nepiedāvā.

Klātienē rīkot tikšanās ar deputātu kandidātiem, kas arī varbūt palīdzētu vēlētājiem izdarīt savu izvēli, koronavīrusa pandēmijas dēļ pirms šīm pašvaldību vēlēšanām nav iespējams. Taču pirmoreiz tik plaši ar potenciālajiem tautas priekšstāvjiem pašvaldībās varam iepazīties vēlēšanu debatēs, ko piedāvā sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, savukārt interneta portālā “TVNET” un televīzijas kanālā “ReTV” notiek vienīgas klātienes debates. Iespējams, tās noskatoties, tiem, kuri vēl nav izšķīrušies, par ko balsot, aina kļūs skaidrāka.

“Var jau saprast deputātu kandidātus, ka vēl priekšvēlēšanu laikā jāsteidz iekrāt “politiskais kapitāls”.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dace Plaude

Noskatoties Alūksnes novada deputātu kandidātu priekšvēlēšanu debates Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio ziņu portālā “LSM”, izjūtas bija diezgan pretrunīgas – no vienas puses, prieks, ka sarakstu līderi ir vienisprātis par to, ka beidzot Alūksnē ir jātop mūsdienu prasībām atbilstošam sporta centram. No otras, radās pārdomas par deputātu kandidātu spēju publiski uzstāties, diskutēt, argumentēt, kaut arī šoreiz tiešsaistes formā. Var jau saprast satraukumu, bet sagatavotā teksta lasīšana no lapiņas vai sacītais, ka deputāta kandidāts (starp tiem pieredzējuši novada politiķi) nav sagatavojies uzdot jautājumu saviem konkurentiem, diemžēl neradīja īpaši labu iespaidu.

Vēl vairāk pārsteidza vienīgās debates klātienē, ko noskatījos portālā “TVNET”, kurās no sešu Alūksnes novada sarakstu līderiem piedalījās tikai divi. Pārējie kā iemeslus nepiedalīties bija minējuši aizņemtību, tikšanos ar kādu no ministriem un arī to, ka debates nenotiek tiešsaistē, bet ierakstā. Var jau saprast deputātu kandidātus, ka vēl priekšvēlēšanu laikā jāsteidz iekrāt “politiskais kapitāls”, bet dalība šajā diskusijā apliecinātu drosmi un atbildību savu vēlētāju priekšā.

Šajās debatēs viens no jautājumiem bija – kas ļāvis kvalificēties par deputāta kandidātu? Un par to, manuprāt, būtu vērts padomāt ikvienam, kurš gatavojas iegūt savu vēlētāju uzticību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.