Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaismu radām paši

Foto: Pexels.com

Pašlaik aizvadām gada tumšākās dienas. 21. decembrī jau sāksim atpakaļceļu pretim gaismai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad tumšais laiks izvērties par lielāku pārbaudījumu nekā citkārt. Tiesa, nav jau vairs nekas neparasts, ka arī decembrī jāiztiek bez sniega, kas vismaz šķietami rada sirdī gaišuma sajūtu. Savā ziņā ir žēl bērnu, kuriem tagad, klimata pārmaiņu laikmetā, burtiski jāķer mirkļi, lai uzceltu sniegavīru, cietoksni, kārtīgi izpikotos vai dotos slēpot. Tādēļ katru reizi uzsnigušais sniegs, kaut arī zinām, ka tas nākamajā dienā varbūt nokusīs, ir kas īpašs un kļūst gluži vai par ekskluzīvu notikumu, ar kuru gribam dalīties, steidzot ievietot fotoattēlus sociālajos tīklos. Arī šo nedēļu pavadījām bez sniega, tiesa, vairākas dienas spīdēja saule – komplektā ar asu vēju un kailsalu.

Taču sniegs neglābj no tumsas mūsos pašos, no skumjām, un šajā laikā, kad maksimāli tiekam aicināti distancēties cits no cita, vajadzīga īpaša pacietība un izturība, lai sakopotu spēkus un rastu enerģiju. Šajā laikā lielāka vērtība kā jebkad šķiet sarunas ar draugiem – par to, kā šobrīd jūtamies, un arī par to, ka reiz taču pienāks laiks, kad varēsim noņemt maskas un brīvi elpot. Kad nebūs vairs ierobežojumu un baiļu. Kad neraudzīsimies cits citā ar aizdomām.

Par svētku brīdi kļūst koncerts Latvijas Televīzijas “Z” studijā, kad, šķiet, tieši tev dzied Aija Andrejeva, Māra no grupas “Astro`n`aut” un enerģijas lādiņu sniedz Ralfs Eilands vai joprojām jauneklīgais “Pērkons”. Vai arī, skatoties “Spēlmaņu nakts” ceremoniju no Liepājas, saproti, ka tā tiešām ir “pilsēta, kurā piedzimst vējš”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ ļoti gribas novērtēt mūsu kultūras darbinieku centienus radīt prieku un svētku sajūtu, kad klātienē tikties nevar: ar gaismas vēstnešiem – eņģeļiem ne tikai Alūksnē, bet arī citviet novadā, ar izgaismotiem objektiem. Īpaša vērtība šajā laikā ir izstādēm “Malēnieša pasaule” Jaunlaicenes muižas muzejā, “Spārni” Alūksnes muzejā, Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” dalībnieku darbu izstādei “Pretstati” Alūksnes Kultūras centrā. Api vēlas pārveidot par sniegavīru pilsētu, tādēļ cerēsim, ka drīzumā atkal uzsnigs, jo bez sniega nebūs arī sniegavīru! Virešos tuvojošos svētku noskaņu aicina gūt sajūtu pieturās, bet Jaunannā – izspēlēt spēli “Ceļā uz Ziemassvētkiem”. Savukārt Alsviķu kultūras nams svētku sajūtu rada virtuāli – piedāvājot videosižetus, kā svētkus varam radīt mēs paši.

Tā pamazām vairojas gaisma. Un izrādās, to radīt iespējams arī pašu spēkiem, ja ir radošas domas, idejas, vēlme un enerģija tās realizēt.

“Gribas novērtēt mūsu kultūras darbinieku centienus radīt prieku un svētku sajūtu, kad klātienē tikties nav iespējams.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.