Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cilvēki ar nozīmi

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Nejaušas satikšanās ikdienišķās situācijās ar cilvēkiem, kuriem manā dzīvē ir bijusi nozīme, vienmēr raisa pārdomas. Tāda bija arī mana satikšanās ar pamatskolas klases audzinātāju, kuru nebijusi satikusi vairākus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā bija sirsnīga tikšanās ar sarunu par dzīvi. Lai kāds ir bijis skolas laiks, man ir prieks satikt savu audzinātāju, ne tikai šo jau pieminēto, bet arī citus audzinātājus un skolotājus, kuri man ir devuši labu pamatu jeb zināšanas turpmākajai dzīvei. Man par skolas laiku ir atmiņas gan par priekiem, gan kreņķiem. Vai mūsdienu bērniem, kuriem šobrīd mācības notiek attālināti, būs tik jaukas un sirsnīgas attiecības ar audzinātājiem, arī klasesbiedriem? Vai būs siltas un sirsnīgas atmiņas? Skolas laiks ir īpašs, tādēļ man ir nedaudz žēl, ka trakajā vīrusa ierobežojumu laikā bērniem izpaliek kāda daļa no visnotaļ aizraujošas un interesantas dzīves.

Cilvēki var ienākt mūsu dzīvē ar labu nozīmi, var arī ar sliktu. Var iedvesmot un var arī graut.

Skolas ir vieta, kur mācās ne vien vispasaules gudrības, bet arī veidot attiecības ar cilvēkiem. Ne vienmēr viss iet gludi, reizēm kā pa kalniem un lejām, taču ikviena situācija ko iemāca. Šobrīd skolēniem citam ar citu nav tieša kontakta. Nevar palūgt norakstīt mājas darbu, kopā skriet krosu vai slēpot, izvēlēties komandas biedrus florbola spēlei, ēst kopā pusdienas, neatļauti skriet pa gaiteņiem. Man ir ļoti paveicies, ka dzīves ceļi krustojušies ar vairākiem izciliem un iedvesmojošiem skolotājiem, kurus satikt vienmēr ir prieks. Gudri prāti mēdz teikt, ka katram cilvēkam, ko mēs satiekam savā dzīvē, ir kāda nozīme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēki var ienākt mūsu dzīvē ar labu nozīmi, var arī ar sliktu. Var iedvesmot un var arī graut. Manā skatījumā ir divu profesiju pārstāvji, kuri cilvēku dzīves atstāj nospiedumus. Tie ir mediķi un skolotāji. Protams, katram šis saraksts varētu papildināties vēl ar citu profesiju pārstāvjiem. Kuri ir tavas dzīves nozīmīgie cilvēki? Vai varbūt pats esi kādam nozīmīgs? Mainījis kāda dzīvi, palīdzējis, iedvesmojis un motivējis. Kā ir būt nozīmīgam cilvēkam? Vai tādi var būt tikai ārsti un skolotāji? Noteikti nē!

Katrs varam būt nozīmīgs, ja darām citiem labu un esam blakus īstajā brīdī. Šī brīža pasaulē, kas mainās un līdz ar ko maināmies mēs paši, būt nozīmīgam cilvēkam varētu būt laba apņemšanās. Mērķis ir! Būs arī iespēja!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.