Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar katru noziedoto dziesmu labāki


Foto:  LTV/Sanita Sparāne 

Par gada izskaņas un Ziemassvētku gaidīšanas laika neatņemamu sastāvdaļu man kļuvis labdarības maratons “Dod Pieci!”. Ceturtdien pirmo reizi ēterā izskanēja “Dod Pieci!” šī gada himna “Es zinu, tu esi”, ko radījuši vairāk nekā 20 Latvijā un pasaulē pazīstami mūziķi, un tas ir atgādinājums, ka līdz šim notikumam palicis mazāk par mēnesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik gadu akcijas rīkotāji pievērš uzmanību kādai sabiedrībā aktuālai problēmai, rosinot par to aizdomāties katram no mums. Šogad labdarības maratona tēma, manuprāt, ir ļoti sarežģīta – vardarbība ģimenē. Šis temats nav ērts nevienam, par to runā nelabprāt, jo cilvēkiem, kuri to piedzīvojuši, manuprāt, ir ļoti grūti pārkāpt kādam slieksnim un dalīties, jo tas skar viņu pašus tuvākos – māti, tēvu, sievu, vīru, brāli, māsu – ģimeni. Un vienalga, kāda veida vardarbība tā arī nebūtu – fiziska, emocionāla vai arī cita, par to runāt ir bezgala smagi. Vēl grūtāk ir aiziet no šīm attiecībām, lai sāktu dzīvi no jauna. Taču ir cilvēki, kuri atraduši sevī spēku un dalās pārdzīvotajā. Par to jau skan sižetu sērija “Latvijas Radio”.

Labdarības maratonu “Dod Pieci!” rīko “Latvijas Radio” sadarbībā ar “Latvijas Televīziju”, sabiedrisko mediju portālu “LSM.lv” un pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”, kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada. Kā ziņo labdarības maratona rīkotāji, tā laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu cilvēkiem, galvenokārt sievietēm un bērniem, kuri grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Domāju, ka šogad koronavīrusa dēļ rīkot labdarības maratonu “Dod Pieci!” tā līdzšinējā formāta dēļ organizatoriem ir liels izaicinājums, taču viņi solījuši, ka viss notiks, protams, ievērojot drošības nosacījumus. Kā sacīja šī labdarības maratona idejas tēvs Toms Grēviņš, tam noteikti jānotiek, lai vismaz viena lieta pasaulē paliek nemainīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī cik smagām tēmām savos labdarības maratonos pieskaras tā rīkotāji, no šī notikuma manī vienmēr paliek gaišums, jo Toms Grēviņš un pārējie “Radio 5” dīdžeji prot radīt to emocionālo sajūtu, kad šķiet, ka ar katru noziedoto dziesmu, katru dzirdēto sarunu Stikla studijā mēs kļūstam labāki, iejūtīgāki, redzīgāki, atvērtāki pret citu cilvēku sāpēm.

Dziesmā “Es zinu, tu esi” ir vārdi: “Tu vari neteikt ne vārda, bet blakus klusi būt”. Atcerēsimies par to ik dienu, jo varbūt tieši šodien kādam ir vajadzīgs mūsu atbalsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.