Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Video: Glābēji rīko mācības uz Alūksnes ezera ledus

Lai gan šobrīd Alūksnes pusē ūdenstilpes klāj ledus, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uzsver – tas ir bīstams un nedrošs. Tas šodien pierādījās arī VUGD Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vakar rīkotajās mācībās uz Alūksnes ezera Jaunalūksnes pagasta “Upeskaktā”.
Glābēji simulēja situāciju, kurā “pārdrošs makšķernieks” ielūst piekrastes ledū un praktizēja speciālā glābšanas aprīkojuma pielietojumu. Mācības notiek regulāri, atbilstoši sezonai raksturīgajiem glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Makšķerniekiem, kuri tomēr mēdz šādā laikā iet pa ūdenstilpju ledu, ieteicams iegādāties tā saucamos irbuļus, kurus iecērtot ledū, ir iespēja noturēties un izvilkties no ūdens paša spēkiem. Kā to izdarīt – video demonstrē inspektors Genādijs Vihrovs.
Cik biezs ledus ir uz Alūksnes ezera?
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests rīkotajās mācībās uz Alūksnes ezera Jaunalūksnes pagasta “Upeskaktā” glābēji trenējās situācijām, kad jāiesaistās ledū ielūzuša cilvēka vai dzīvnieka glābšanā. Uzzinājām arī, cik šajā vietā pašlaik ir biezs ledus. Cik? Noskaties video!
Glābēji atgādina – uz ledus atrasties ir bīstami!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.