Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Video: Atjaunotie valsts ceļa posmi Alūksnes novadā rada lielas raizes autovadītājiem

Pagājušā gada rudenī atjaunoja asfalta ceļa segumu Litene – Alūksne (P43) posmā no Alūksnes novada robežas līdz Alūksnei. Darbi tika veikti, apgūstot daļu finansējuma no papildus valstī piešķirtajiem 75 miljoniem eiro, ko ieguldīja galveno un reģionālo valsts autoceļu seguma atjaunošanā un satiksmes drošības projektos. Diemžēl jau no vairākiem Alūksnes novada iedzīvotājiem un autovadītājiem redakcijā esam saņēmuši ziņas, ka ceļa segums Litene – Alūksne minētajā posmā ir neatbilstošā stāvoklī un vairākiem autovadītājiem radījis liekus izdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rudens periodā, kad darbi iepriekšminētajā ceļa posmā noslēdzās, uzklātā šķembu (brīvs, nepiesaistīts minerālais materiāls) virskārta nebija noturīga, un autovadītājiem nācās saskarties ar automašīnu stiklos lidojušiem akmeņiem. Tomēr tad ceļa posmā bija izvietotas ātruma ierobežojuma ceļa zīmes (50 km/h). Taču šobrīd, ziemas periodā, kad tiek attīrīti ceļi no sniega, atjaunotā ceļa seguma kārta vietām ir noņemta – akmentiņi lido pa gaisu, ko autovadītāji sasaista ar nepareizu ceļa virsmas apstrādes tehniku. Arī ātruma ierobežojuma zīmju šajā posmā vairs nav. Lidojošu akmeņu dēļ, diemžēl, jau vairākiem autovadītājiem ir plaisas automašīnu stiklos, ko nākas mainīt.

Līdzīga situācija ceļa posmā Alūksne – Jaunlaicene, kur tika veikts daļējs ceļa seguma remonts divos posmos: Alūksne – Lucka (caur Jaunlaiceni) un no Vidzemes šosejas puses uz Lucku, tomēr šajos posmos uzstādītas arī ātruma ierobežojuma zīmes.

Vai atjaunotajā ceļa segumā jau varēja veidoties caurumi? Vai drīkst būt tā, ka, braucot pa šo ceļu, akmeņi lido uz malu malām? To visu skaidrojam 15. janvāra laikraksta numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.