Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mediķi lūdz arī Alūksnes un Apes novadu sabiedrību svētkus pavadīt savās mājās

[ngg src=”galleries” ids=”51″ display=”basic_slideshow”]

Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) aicina Latvijas iedzīvotājus gada izskaņā būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, svētkus pavadot savās mājās. Diemžēl arī Alūksnes novadā atkal palielinās saslimušo skaits ar “Covid-19” (uz 22. decembri Alūksnes novadā reģistrēti 16 saslimšanas gadījumi, Apes novadā: 1 līdz 5). Alūksnieši tiek arī stacionēti slimnīcās Valmierā un Balvos, lai ārstētu “Covid-19”, ir arī nāves gadījumi. Tādēļ arī portāla www.aluksniesiem.lv un laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” redakcija aicina – svētkos būsim atbildīgi, atteiksimies no ierastā komforta un visas sabiedrības veselības vārdā šogad svētkus aizvadīsim atbildīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien, 23. decembrī, redakcijai vairāki iedzīvotāji ziņoja, ka Alūksnes ielas ir automašīnām pārpildītas, veikalos ir ļoti daudz pircēju, ik pa laikam izskan prasījumi iegādāties preces, kas pašlaik ierobežojumu dēļ pārdotas netiek.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka portālam un laikrakstam atzīst – dienesta brigāžu mediķiem visu laiku nākas strādāt ļoti saspringtā darba režīmā. “Tagad jau katru dienu mūsu brigādes Vidzemē ved “Covid-19” slimniekus stacionēt slimnīcā Valmierā. Ir tādi pacienti, kuriem ir vēl tikai aizdomas, un tādi, kuriem slimība jau apstiprināta un nepieciešams ārstēties stacionārā. Ir “Covid – 19” pacienti, kuriem ir dažādas komplikācijas, un tad nākas izvērtēt, vai var atstāt vēl ārstēties mājās vai jāved uz slimnīcu. Izsaukumi “Covid-19” gadījumos ir arī no Alūksnes un Apes novadiem. Šie pacienti pārsvarā tiek vesti uz Vidzemes slimnīcu Valmierā.

Katru dienu tiek veikts monitorings, cik katrā slimnīcā ir brīvu vietu jauniem pacientiem. Ņemot to vērā, NMPD zina hospitalizācijas vietas pēc ikrīta aktuālās informācijas no slimnīcām. Arī slimnīcā Balvos ir “Covid – 19” pacientu nodaļa, arī uz to tiek vesti pacienti no Alūksnes,” stāsta S. Bračka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati liecina, ka otrdien, 22.decembrī, Latvijā atklāti 1145 jauni “Covid-19” gadījumi, kas ir līdz šim lielākais vienā diennaktī reģistrēto “Covid-19” gadījumu skaits, bet 20 ar jauno koronavīrusu sasirgušie miruši, un šis mirušo personu skaits aizvadītajā diennaktī bijis otrs lielākais, kāds līdz šim reģistrēts vienā diennaktī Latvijā.

Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) komunikācijas konsultante Elīna Ķibere uzsver – ņemot vērā šī brīža inficēšanās ar “Covid-19” gadījumu skaita pieaugumu valstī, jābūt kopīgai rīcībai, kas ierobežotu straujo infekcijas izplatību. Lai pēcsvētku periods nepārsteigtu ar vēl kritiskākiem statistikas rezultātiem, mediķi lūdz sabiedrību svētkus pavadīt savās mājsaimniecībās.

LSB vadītājs Jevgēņijs Kalējs uzsver – sevis un visas sabiedrības labā svētku laiku šogad jāpavada, izvairoties no drūzmas un esot kopā tikai ar pašiem tuvākajiem savās mājsaimniecībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šajā svētku laikā jāpaliek mājās un nav jāriskē ar turpmāku infekcijas izplatīšanos. Turklāt arī citu elpceļu infekciju skaita pieaugums ir tieši ziemas mēnešos, tādēļ pulcēšanās Ziemassvētku laikā to var tikai saasināt,” atgādina J. Kalējs.

Arī Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs un LSB valdes loceklis Uģis Muskovs lūdz cilvēkus būt saprotošiem un atbalstošiem arī pret mediķiem, kuri pašaizliedzīgi strādā paaugstinātas spriedzes apstākļos. Viņš skaidroja, ka mediķi ir pirmās ierindas darbinieki, kuriem jārūpējas ne tikai par savas drošības ievērošanu un daudzām blakus lietam, bet arī jāpasargā iedzīvotāji no iespējamajiem infekcijas avotiem. Turklāt pašlaik mediķi strādā pārslodzes apstākļos.

Portālā jau esam rakstījuši, ka arī Ziemassvētku periodā spēkā saglabājas valstī noteiktie pulcēšanās ierobežojumi, kas aizliedz privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros. Veselības ministrijā atgādina – ja vajag nodrošināt personas aprūpi vai ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena, pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros. Tāpat izņēmums attiecināms uz bērēm ārtelpās un kristību ceremonijām neatliekamos gadījumos, kad atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus, bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Veselības ministre Ilze Viņķele paudusi, ka sākotnēji bija plānots Ziemassvētkos noteikt izņēmumu un ļaut cilvēkiem svinēt arī vairāk nekā vienas mājsaimniecības ietvaros, bet, redzot pēdējo dienu “Covid-19” rādītājus, nolemts šādu iespēju tomēr nedot. Ministrijā arī atgādina, ka svētku periodā nedrīkst rīkot, piemēram, piknikus ar vairāku mājsaimniecību locekļu pulcēšanos vai citus līdzīgus ārtelpu pasākumus.

Foto: Aculiecinieki

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.