Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mārkalnē daudz pieteikumu balsot dzīvesvietā

Mārkalnes pagastā pašvaldību vēlēšanu iecirknis iekārtots tautas nama ēkā, nodrošinot ieeju pa vienām durvīm, bet izeju – pa otrām. Mirklī, kad dienas vidū tur viesojās “Alūksnes un Malienas Ziņas”, sastapt daudzus vēlētājus neizdevās, toties bija ieradušies Alūksnes novada vēlēšanu komisijas pārstāvji, lai taujātu, kā klājas, un vai nevajag papildus dezinfekcijas līdzekļus. “Covid-19” dēļ visos vēlēšanu iecirkņos šajās vēlēšanās pastiprinātu uzmanību veltīja, lai virsmas tiktu regulāri dezinficētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārkalnes pagasta vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Jānis Soks atzīst – izmantojot iespēju balsot trīs dienas iepriekš, visaktīvāk iedzīvotāji gāja balsot piektdien. Pieredzējušais vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs J. Soks pajoko – laikam deputātu kandidāti maz ko sola, un piebilst, ka sestdien nāk vairāk vēlētāju, bieži – kopā vienas ģimenes locekļi. “Vēlēšanu komisijā esmu strādājis daudzus gadu desmitus, kopš padomju varas gadiem. Agrāk vēlēšanu zīmes, pirms iemest urnā, vēlētāji visādi aprakstīja – gan neķītriem vārdiem, gan citādi, tagad nekas tāds nav vērojams. Agrāk vēlētāji arī vēlēšanu iecirknī mēdza “sirdi izkratīt” par kādu no deputātu kandidātiem – tagad atnāk, ātri nobalso un aiziet, bez īpašām emocijām,” stāsta J. Soks.

Viņš norāda – šoreiz saņēmuši diez gan daudz pieteikumus balsošanai mājās. “Daudzi pagasta iedzīvotāji ir gados veci, ar veselības problēmām,” saka J. Soks.

Mārkalniete Skaidrīte izdarīt izvēli vēlēšanu dienā bija ieradusies kopā ar dēlu. “Agrāk balsoju par vieniem un tiem pašiem deputātu kandidātiem, šoreiz – par jauniem. Gribētos, lai deputāti vairāk domā par sava novada novada cilvēkiem, bet man nekas nav arī pret tūristiem. Lai brauc uz Latviju un skatās, cik mums skaista zeme! Manuprāt, arī cilvēkiem pašiem ir vairāk par sevi jāgādā – nevar visu tikai valstij, pašvaldībai prasīt. Pašam arī jāstrādā – galu galā, tas arī būs pašam. Un pašiem savu pagalmu jāsakopj,” saka Skaidrīte no Mārkalnes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.