Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kristaps Braslis kurina cepli un aicina ciemos

Trešdien, 12. maijā, keramiķis Kristaps Braslis Annas pagasta “Liepās” kurinās cepli, savukārt nākamajā dienā, 13. maijā ap pulksten 11, “ražu” ņems no cepļa ārā. Ja kādam ir interese šajos procesos piedalīties, var pieteikties ciemos. Tikšanās laikā jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē keramiķis savā darbnīcā rīkoja tradicionālo “lielo tīrīšanu. “Katra meistara darbā gadās arī pa kādam brāķim – trauki ar plaisām, neregulāras formas trauki vai tādi, ar kuriem esmu eksperimentējis, un man nav paticis rezultāts. Tie krājas, krājas, un tad no tiem jātiek vaļā. Tad šos traukus ar mazajiem defektiem izliekam ārā pie darbnīcas, interesenti tos var apskatīt un iegādāties par daudz mazākām cenām. Brāķētos darbus mēdzu sasist lauskās un izmantot kā materiālu cepļa kurināšanai, pat ceļš ir nobruģēts ar sasistiem māla traukiem, taču tā kā daudziem nav svarīgi sīki defekti, un viņi prot tos tāpat likt lietā, pirms likvidēšanas vispirms piedāvāju,” stāsta K. Braslis.

Arī šo rindu autorei izdevās tikt pie skaistām melnās keramikas bļodiņām, kurām defekti pat nav pamanāmi. Tāpat arī citi viesi apmierināti devās mājās ar jauniegūtajiem māla traukiem.

“Interese ir, īpaši, ja par to pavēstī sociālajos tīkos,” jautāts par atsaucību šādām izpārdošanām, stāsta K. Braslis. “Lielās tīrīšanas” parasti notiekot pavasarī, taču vairākas noteikti būšot arī vasarā – jāseko līdzi informācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču ne tikai. Kristaps ir elastīgs savā cenu politikā, un īpaši tagad, pandēmijas laikā, kad tirdziņi notiek retāk, savus darbus ir gatavs piedāvāt jebkurā laikā. Pirms brauciena uz darbnīcu tikai vispirms jāsazinās ar meistaru, kura kontaktus var meklēt Facebook pēc nosaukuma “Kristapa Brasļa keramika.”

Jāatgādina, ka K. Braslis ir jauns keramiķis, kuram sava darbnīca ir vien dažus gadus, taču viņš jau paguvis iegūt popularitāti. Meistars sevi prezentē gan ar klasiskā stilā, gan modernās formās veidotu keramiku. Īpaši svarīgi, ka viņš no sava skolotāja – keramiķa Uģa Puzuļa – pārmantojis arī Latgales keramikas darināšanas meistarību, kas pamazām Latvijā izzūd.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.