Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Katoļu baznīcai Alūksnē top jauns interjers

Šogad 20 gadu aprit Alūksnes Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcai. Tā iesvētīta 2001. gada 15. jūlijā un savu jubileju sagaidīs atjaunotā interjerā, kas ir Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kokapstrādes un metālapstrādes 4. kursa audzēkņu diplomdarbs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šomēnes baznīcā jau strādāja tehnikuma audzēkņi – apdares darbu tehniķi. Kā pastāstīja profesionālo priekšmetu skolotāja apdares darbu tehniķiem Gunita Ķeniņa, darbu gaita ietver plānojuma izmaiņas, jo baznīcā top jauna sakristejas telpa, ierīkota īpaša vieta grāmatu galdam. Baznīcai top jauns biktskrēsls, kas mainīts vietām ar baptistēriju. Būs arī jauna altārdaļa, jo veco demontēs.

Apdares darbu tehnķus piedalīties šajā projektā , uzaicinājis koka mākslinieciskā darba vadītājs Arvīds Verza. Vaicāta, vai ir īpaša sajūta strādāt baznīcā, G. Ķeniņa saka: “Savs darbs jāpadara neatkarīgi no tā, kas tā ir par telpu. Īpatnība ir tā, ka telpai ir augsti griesti, neierasta ir skaņa, kad ieslēdzam ierīces. Ir jāsaskaras ar praktiskām lietām.”

Nākamnedēļ baznīcā notiks jaunā interjera iekārtošana. Pārkrāsos sienas, būs jauns altāris, kurā iestrādās arī jaunu altārgleznu. “Katrā ziņā baznīcā izskatīsies pavisam citādāk. Šis interjers tapis pirms 20 gadiem, bet mēs atgriezīsimies pie klasiskām vērtībām. Varētu sacīt, ka šajā balti pelēkajā interjerā ienāks krāsas,” stāsta G. Ķeniņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.