Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā un Virešos vēlētāji optimistiski, Trapenē aktivitāte maza

Pašvaldību vēlēšanas Gaujienas tautas nama, Virešu Saieta nama un Trapenes kultūras nama iecirkņos noris bez aizķeršanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecirknī Gaujienā lielākā vēlētāju aktivitāte bija ap pulksten 10.00. “Gaujienieši aktīvi izmantoja iespēju balsot iepriekš – atnāca 71 vēlētājs. Vēlētāju aktivitāti prognozēt ir grūti. Iedzīvotāju skaits pagastā ir samazinājies un vecāka gadagājuma cilvēki saka, ka uz vēlēšanām nemaz nenāks,” stāsta Gaujienas iecirkņa priekšsēdētājs Andrejs Puļļa. Viņš teic, ka jaunā elektroniskā reģistrācijas sistēma strādā kā nākas, problēmu nav. Balsošanu mājās bija pieteikušas astoņas personas, viņu vidū nebija “Covid-19” saslimušie.

Pozitīvi noskaņota bija arī Agnese Pilmane. Viņa saka, ka balsoja par darbīgiem cilvēkiem, izvēli izdarīt neesot bijis grūti. “Jaunajam sasaukumam jādomā vairāk par sakoptību un labiekārtošanu. Gaidu labas izmaiņas, jaunas darba vietas. Dzīves apstākļi jāveido gan katram pašam,” saka A.Pilmane.

Virešu iecirknī novērojām lielāku vēlētāju aktivitāti kā citās vietās, brīžiem veidojās pat rindas. “Viss norit labi, nekādu problēmu nav. Interneta pārrāvumi nav bijuši, tādēļ problēmu ar elektronisko reģistrācijas sistēmu nav. Vēlētāju aktivitāte šobrīd ir lielāka kā gaidījām. Visi nāk priecīgi,” skaidro Virešu iecirkņa priekšsēdētāja Zita Kalniņa. Balsošanu mājās bija pieteikušas piecas personas, tostarp viena persona pašizolācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rita Suliņa teic, ka uz vēlēšanām nāca tikai tādēļ, lai tiktu ievēlēti arī Apes novada cilvēki. “Lai par mums kāds iestātos un neaizsmirdu. Kāds būs reformas labums, nezinu. Jaunajiem deputātiem vairāk jādomā par skolām un jāsakārto sociālās jomas jautājumi – jārūpējas ne tikai par tām personām, kas ir sociālās aprūpes iestādēs, bet arī tiem, kas ir mājās,” saka viņa.

Pirmās šīs vēlēšanas bija Krišjānim Graudiņam. Viņš vēlēt ieradās vien dažas stundas pirms 12.klases izlaiduma Smiltenes vidusskolā. “Gribu, lai novads attīstās. Izvēli izdarīt nebija grūti, informāciju lielākoties guvu sociālajos tīklos, lasīju arī citus rakstus. Vēlēšanu norise bija saprotama un skaidra,” saka jaunietis. “Par ko balsot, izvēlēties bija viegli. Vai reformu vajadzēja? Esmu laikam par reformu. Smiltene attīstās un jācer, ka attīstība būs arī pie mums. Kāda būs dzīve jaunajā novadā, rādīs laiks,” saka Gints Apškrūms.

Trapenē vēlētāju aktivitāte ir zema. Iemesli tam varētu būt vairāki – cilvēku pagastā ir mazāk, zudusi interese par vēlēšanām, jaunais novads būs liels, maz pazīstami deputātu kandidātus. “Tie, kuri atnāk uz vēlēšanām, dara to kā pienākumu, emocijas īpaši neizrāda. Iespēju balsot iepriekš izmantoja 18 personas,” skaidro Trapenes iecirkņa priekšsēdētājs Normunds Prazņicāns. Līdz pulksten 12.00 balsot bija ieradušies vien 25 cilvēki, kas pēc sekretāres Indras Liepiņas teiktā ir ļoti maz. Viena persona bija ieradusies vēlēt ar pasi, kurai beidzies derīguma termiņš. Balsošanu mājās pieteica 19 cilvēki, “Covid-19” saslimušo to skaitā nav. “Esiet atbildīgi. Ir pienākumi, kas pilsoņiem jāveic – šis ir viens no tiem,” aicina N.Prazņicāns. Trapenē uzrunātais vēlētājs Centis Kļavpurs saka, ka balsojis par tiem, kuri kaut ko dara. “Kā būs tālāk, nezinu. Prognozēt ko ir grūti. Dzīvei jābūt labākais, lielāks novads. Jau šobrīd strādāju Smiltenes novadā, dzīvoju Līzespastā. Reformu vajadzēja, būs lielāka jauda,” saka viņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.