Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto/video: Jaunlaicenes muižas svētki – no Vaidavas līdz Melnupei

Ar muižu stāstiem, spēlēm, rotaļām, dziesmām un dejām aizvadīti Jaunlaicenes muižas svētki “No Vaidavas līdz Melnupei”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu vadīja Sanita un Didzis Eglīši, tā atklāšanā sanākušos uzrunāja Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītāja Aiga Mūrniece, LELB Gulbenes iecirkņa prāvests, Apes konventa draudžu mācītājs Vilnis Sliņķis, sniedzot ieskatu Opekalna draudzes vēsturē.

Opekalna draudzes austrumu un dienvidu robežu iezīmē Vaidava, bet rietumu robežu – Melnupe. Sarakstos ir 12 muižas un divām – Kroņlaicenes un Jaunrozes – pievienots nosaukums Mazlaicene. Muižas revīzijas sarakstos redzams, kuri zemnieki kurai muižai bijuši piederīgi. Par to plašāk interesentiem stāstīja Jaunlaicenes muižas vadītāja Sandra Jankovska, kura pētījusi Opekalna draudzes muižu vēsturi. Pasākumā piedalījās Monistes muzeja darbinieki, kuri kopā ar Jaunlaicenes muižas muzeja darbiniekiem aicināja uz rotaļām, prāta un veiklības spēlēm. Kā muižas laikos bija sarūpēts cienasts – ūdenskliņģeri un salda cigoriņu kafija.

Estrādes teritorijā bija izvietoti banneri un stendi ar Opekalna draudzes kartēm un atrastajām kungu māju teritorijām. Estrādē koncertu sniedza Opekalna draudzes teritorijā esošo pagastu amatiermākslas kolektīvi no Jaunlaicenes, Alsviķu, Ziemera, Veclaicenes pagastiem un Apes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muižas svētkos iesaistījās arī Alūksnes un Apes novada fons, vācot ziedojumus Jaunlaicenes kungu mājas kāpņu atjaunošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.