Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Uzstāda jaunu Garnizona kapu Balto krustu

Rīt – Lielā Talka, taču daudzi kolektīvi kopīgam darba saorganizējušies šodien. Nacionālo Bruņoto spēku Kājnieku skolas personālsastāvs kuplā skaitā tradicionāli talkoja trīs vietās – 7. Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa kalnā, Garnizona kapos un Kājnieku skolai piegulošajā Alūksnes muižas parka teritorijā. Šī diena ieies vēsturē arī ar to, ka pēc ilgiem gadiem nomainīts no laika zoba cietušais Garnizona kapu Baltais krusts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labs sadarbības rezultāts

Kājnieku skolas komandieris pulkvežleitnants Raimonds Kublickis pastāstīja, ka talkas darbi notiek dienu iepriekš ar nolūku, lai personālsastāvs rīt, īstajā talkas dienā ir brīvi un var piedalīties sakopšanas talkās savā dzimtajā pusē.

“Šīs dienas nozīmīgākais uzdevums bija nomainīt Garnizona kapu Balto krustu, kas ir savu laiku nokalpojis. Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Spodra” nodrošināja mums materiālus, savukārt Kājnieku skolas galdnieki izgatavoja krustu. Izdevies labs sadarbības rezultāts un mēs ceram, ka jaunais Baltais krusts kalpos ilgi,” stāsta R. Kublickis. Pēc uzstādīšanas Balto krustu iesvētīja kapelāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba grupa apskatījusi arī veco krustu, secinot, ka pie tā piestrādājis ne tikai laika zobs, bet arī dzenis, no ziemeļu puses izraibinot to ar caurumiem, kas līdzinās ložu pēdām.

Pērn sadarbībā ar “Spodru” nomainīti arī krusti pie kapu kopiņām.

Vārti ir, jābūt arī žogam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinot Garnizona kapu sakopšanu, R. Kublicim ir iecere nākotnē ap šo teritoriju uzstādīt arī skaistu žogu, kas vēl vairāk izceltu šo piemiņas vietu. “Garnizona kapu vārti ir, tātad jābūt arī žogam. Vārtus gatavoja Kājnieku skolas galdnieki, un varētu uzņemties arī šo uzdevumu,” plāno komandieris.

Karavīri aktīvi strādāja arī Garnizona kapu teritorijā – bija novācams daudz kritušu zaru, savāktas arī pērnās lapas, sakārtotas kapu kopiņas.

Pēc talkas Kājnieku skolas teritorijā plānots uzstādīt arī desmit putnu būrīšus zīlītēm un strazdiem iesaistot šajā nodarbē arī darbinieku bērnus. Talkošanas pasākumu noslēgs kopīgs pikniks. “Kopīgu talkošanas pasākumu ideja ir laba, taču par to būtu jāpiedomā ne tikai reizi gadā, bet regulāri. Un vispirms jāsāk ar to, ka nepiegružojam savu apkārtni. Tad talkās nebūs jāvāc atkritumi, bet varēs paveikt pamatīgākus kopdarbus,” saka R. Kublickis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.