Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Starptautiskie eksperti apmeklē Zeltiņu kodolraķešu bāzi

Alūksnes novada pašvaldības projekts “Militārā mantojuma pozicionēšana padomju armijas raķešu bāzē Zeltiņos” par bijušās kodolraķešu bāzes attīstības plānu ir viens no diviem “Jaunā Eiropas Bauhaus” uzsaukumā atbalstītajiem projektiem Latvijā. Projekta mērķis ir iesaistīt speciālistus, ārvalstu ekspertus, kas varētu palīdzēt izstrādāt šai teritorijai attīstības plānu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien eksperti ieradās pirmajā vizītē, kopā ar pašvaldības pārstāvjiem dodoties apskatīt bāzes teritoriju. Rīt gūtos iespaidus un secinājumus pārrunās darba grupas sanāksmē, kam soli pa solim sekos turpmākie projektā veicamie darbi. Galvenie no tiem ir teritorijas zonējuma izvērtēšana un izstrāde, katras zonas vizuālā dizaina un attīstības plāna izstrāde, projekta izpildes ceļveža izstrāde.

Pēc pirmās vizītes eksperti Zeltiņu kodolraķešu bāzi atzina par unikālu vietu, ko attīstīt sabiedrības, tūrisma un uzņēmējdarbības vajadzībām.

Kā zināms, bijusī kodolraķešu bāze Zeltiņos ir iespaidīgākā no 12 zināmām šāda veida teritorijām Latvijā un ir nozīmīga Aukstā kara liecība. Šobrīd apmeklētājiem apskatāmi 20 ha bijušā militārā mantojuma teritorijas. Daļa teritorijas ir tūrisma apskates objekts, kurā līdz šim nav veikti būtiski labiekārtošanas darbi, līdz ar to laika gaitā tā arvien vairāk kļūst par degradētu vidi, savukārt daļā teritorijas atrodas uzņēmējdarbības objekts, tādēļ ir nepieciešams plānveidīgi nodalīt teritoriju zonās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk stāstīsim nākamajā laikrakstā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.