Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Līdzšinējo komandieri Jāni Riteni nomaina Jānis Freimanis

Alūksnē šodien, 2, jūlijā, notika Zemessardzes 31.kājnieku bataljona komandiera svinīgā maiņas ceremonija, kuras laikā bataljona komandiera amatā stājās Jānis Freimanis, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri Jāni Riteni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgā ceremonija notika laukumā pie Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas, to apmeklēja Zemessardzes komandieris Egils Leščinskis un bataljona sadarbības partneri.
“Šis ir ļoti nozīmīgs mirklis Zemessardzē, mainās komandieris. Tas ir vienā ziņā skumjš notikums tiem dienesta kolēģiem, kuri ir pavadīšu četrus gadus un vairāk ar Jāni. Tomēr mēs saprotam, ka tā ir normāla militārās dzīves sastāvdaļā. Virsnieks rotē. Viņš turpinās dienestu apvienotā štābā. Dos vēl lielāku pienesumu Zemessardzē ar savu izpratni un zināšanām. Šajā kontekstā es vēlos pateikties Jānim Ritenim par viņa ieguldījumu, par neatlaidīgo, uzcītīgo darbu ko viņš ir veicis bataljonā. Veicinot bataljona izaugsmi un nostiprināšanos. Jānis ir ieguldījis lielu darbu, līdz ar to varam novērtēt Zemessardzes darbu. Ir ienācis bruņojums, tehnika. Apmācība kļuvusi daudz intensīvāka un komplicētāka, mēs visi kopā augam un kļūstam stiprāki. Paldies, Jāni par ieguldījumu ko esi devis. Ir ļoti daudz sasniegtā,” svinīgajā uzrunā teica E. Leščinskis.

Svinīgā gaisotnē J. Ritenim tika pasniegts apbalvojums – Zemessardzes komandiera 2. pakāpes goda zīme. “Savukārt pulkvežleitnanta J.Freimanim novēlu pārņemt stafeti. Nodibināt saikni ar zemessargiem, karavīriem, atbalstīt citam citu kopējo mērķu sasniegšanai. Tāpat es novēlu veiksmīgu un raženu sadarbību ar sadarbības partneriem, pašvaldībām, visiem dienestu priekšniekiem un vadītājiem. Tā ir jūsu dienesta neatņemama sastāvdaļa. Bez šīs sadarbības nav iespējams nodrošināt normālas bataljona funkcijas. Pateicos arī Alūksnes pašvaldībai par līdzšinējo sadarbību ar Riteņa kungu un cer, ka tāda turpināsies un tikai uzlabosies,” vēlēja E. Leščinskis.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljons ir dibināts 1991.gada decembrī Balvos. 2003.gadā tas tika apvienots ar Alūksnes 24. kājnieku bataljonu. 2005.gada janvārī bataljonam tika pievienota Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem rota, bataljons tika reorganizēts un pārsaukts par Zemessardzes 31. Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljonu. 2009.gada decembrī bataljona štābs no Balviem tika pārvietots uz Alūksni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.