Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Aleksandra paviljonā bauda tēju

“Latvijas piļu un muižu asociācijas” organizēto “Vēsturisko parku un dārzu dienu” dienās jau vairākus gadus piedalās arī Alūksnes muzejs. Šogad to tēma bija veltīta muižu virtuves dārziem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ Alūksnes muzejs piektdien aicināja uz Tējas pēcpusdienu Aleksandra paviljonā. Alūksnieši to dēvē arī par tējas vai kafijas paviljonu, jo nostāsti vēsta, ka baroniem tajā paticis dzert rīta kafiju. Istabenēm nācies mērot tālo ceļu no Jaunās pils līdz paviljonam vairākas reizes, līdz beidzot izdevies atnest pietiekami karstu kafiju.

Tēju Aleksandra paviljonā varēja nobaudīt arī šajā pēcpusdienā, un ne tikai nobaudīt, bet arī no Dainas Bindes uzzināt, kāds dziedinošs spēks kurai zālītei piemīt. Un tāds ir ik augam, kas aug Latvijas pļavās, tikai jāzina, kādam nolūkam der vislabāk. Pēcpusdienā varēja arī izspēlēt spēli “Alūksnes muižas parka detektīvs”, kurā bija jāatpazīst parka objekti, izmēģināt spēkus kroketa spēlē, kā arī tveicīgajā dienā veldzēties parka koku paēnā, dodoties izbraukumā ar velorikšu, vai arī, dodoties pastaigā pa parku, priecāties par dīķi uzziedējušajām ūdensrozēm. Ziedēt sāk arī krāšņās telēkijas, un tādēļ alūksniešiem būtu vērts kaut reizi vasarā apmeklēt Alūksnes muižas parku.

Teksts un foto: Dace Plaude

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.