Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apē uz vēlēšanām nāk ar cerībām

Vēlēšanu iecirknī Apes tautas namā vēlēšanas norit mierīgi. Rindas iecirknī neveidojas, vēlētāji uz vēlēšanām nāk pozitīvi noskaņoti. Visi uzrunātie vēlētāji teic, ka ceru uz labāku dzīvi jaunajā Smiltenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izvēli izdarīt nebija grūti. Nekādu problēmu! Ko gaidu no jaunā novada? Ape būs nomale, tādēļ gribētos, lai mūs nepamet kā bārenīšus novārtā. Kamēr bijām kā savs novads, ļoti daudz tika izdarīts,” saka Apes iedzīvotāja Iveta Loča. Vilmārs Zaķis atzīst, ka izvēli izdarīt nebija viegli. Viņš gan teic, ka novadu reforma nebija vajadzīgas. “Pārmaiņas nevajadzēja. Varēja palikt 24 rajoni kā kādreiz,” teic viņš.

“Uz vēlēšanām nācu ar labām domām. Grūti paredzēt, kāda būs dzīve jaunajā novadā. Ir cerība, ka būs labāk. Vai atbalstu reformu? Gribētos, lai vienreiz reformē un tas beigtos. Ir vilšanās, ka viena reforma jau bija un tagad atkal. Kaut šī būtu pēdējā,” Alda Kalekaure. Ar cerībām uz vēlēšanām nāca Maruta Jakovļeva “Ape jaunajā novadā būs pašā astē, kas to zina kā būs. Izvēli izdarīt nebija grūti. Gribētos, lai Apē būtu vairāk darba vietu,” saka M.Jakovļeva.

Iecirkņa priekšsēdētāja Agrita Leite stāsta, ka iespēju balsot iepriekš izmantojuši 114 vēlētāji. Kāda būs vēlētāju aktivitāte šodien, prognozēt nevar. “Visi uz vēlēšanām nekad nenāks. Gribētu rosināt tomēr atnākt uz iecirkni un izdarīt izvēli. Kādreiz tas bija stingri noteikt, ka dalība vēlēšanās ir pilsoņa pienākums, tagad cilvēki ir citās domās. Daļa atmet ar roku un teic, ka nav vērts. Ko paši ievēlēs, tas būs. No sarunām pilsētā esmu dzirdējusi, ka vecāki cilvēki ir neizpratnē, par ko īsti jābalso, kas šīs par vēlēšanām, vai būsim pie Alūksnes vai Smiltenes,” stāsta A.Leite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visos vēlēšanu iecirkņos jaunums ir elektroniskā vēlētāju reģistrēšana. Apes tautas nama iecirknī šo inovāciju gaidījuši ar bažām, taču viss strādā kā nākas un problēmu nav. Sākumā esot bijušas problēmas ar datu skenēšanu, bet viss atrisināts. “Kādreiz vēlētāju meklējām sarakstos pēc uzvārda pirmā burta, tagad ir ērtāk – nav jāmeklē,” stāsta A.Leite. Apes iecirknī vēlējies nobalsot kāds vēlētājs, taču izrādījies, ka nav deklarējies novadā, līdz ar to vēlēt nevarēja. “Citkārt nāca vēlēt ar pasēm, kurām beidzies derīguma termiņš, bet šogad tādu gadījumu pagaidām nav,” saka A.Leite. Tā

kā šoreiz vēlēt var jebkurā iecirknī pašvaldībā, arī Apes tautas nama iecirknī ieradušies vēlētāji no Smiltenes.

Balsošanu mājās pieteikuši pieci vēlētāji. Neviens nav “Covid-19” slimnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.