Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes centrā beidzot nojauks Lujāna drupas

Tuvāko nedēļu laikā sāksies darbi, lai Alūksnē nojauktu Lujāna drupas pilsētas centrā. Par finansējuma izdalīšanu vidi degradējošu būvju Alūksnes muižas parka teritorijā, Ojāra Vācieša ielā 1, Alūksnē nojaukšanai lēma Alūksnes novada domes deputāti februāra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums šim mērķim rasts no pašvaldības īpašumu atsavināšanas, par ko gan starp deputātiem raisījās viedokļu apmaiņa. Pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis skaidroja – pašlaik nojauks drupas un sakārtos teritoriju. Kopējā summa Lujāna drupu nojaukšanai ir 88 032 eiro (ar PVN), kur darbiem atvēlēti 83 313 eiro un būvuzraudzībai 4719 eiro.

Pēc viedokļu apmaiņas starp deputātiem, ko plašāk variet lasīt “Alūksnes un Malienas Ziņu” 5. marta numurā vai e-avīzē šeit, “pret” finansējuma paredzēšanu Lujāna drupu nojaukšanai balsoja Verners Kalējs, balsojumā atturējās Jana Zilkalne un Līga Langrate, pārējie deputāti balsoja “par”, savukārt domes sēdē nepiedalījās deputāte Maruta Kauliņa.

Lujāna drupas savulaik tapa kā pamati jaunam Alūksnes kultūras centram, bet iecere tālāk neīstenojās un gadu desmitu gaitā šī teritorija kļuva par vidi degradējošu, krūmiem aizaugušu, kur diennakts tumšajā laikā nereti uzturas jaunieši un alkohola cienītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms vairāk kā desmit gadiem Alūksnes pilsētas dome un SIA “Kolonna Invest”, kam drupas pašvaldība pārdeva un iznomāja zemi, tur attīstīja ieceri par viesnīcas būvniecību – arī tā neīstenojās. Pēc tam pašvaldība drupas atpirka un turpināja virzīt ieceri veselības centra būvniecībai šajā vietā, līdz atzina šo vietu tam par nepiemērotu un pārāk mazu. Tagad drupas nojauks un pašlaik teritoriju apzaļumos, lai nākotnē attīstītu Alūksnes muižas parka ieceres.

Bet, pirms nojaukšanas darbi sākušies, devāmies 3. martā uz Lujāna drupām uzņemt vēl pēdējo fotoreportāžu, pārliecinoties, ka nekas cits kā piemētāti atkritumi, izdrupuši mūri un saauguši koki, krūmi mūs tur negaida.

FOTO IESKATAM Lujāna drupas šobrīd [ngg src=”galleries” ids=”104,105″ display=”basic_slideshow”]

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Ko darīja šo mūru īpašnieks, lai nepieļautu radušos situāciju? nevis nojaukt tos pamatus, bet uz viņiem var uzcelt kaut vai to info centru, ko gudrinieki ir iecerējuši parkā celt. Tie pamati pārdzīvos vēl šāsdienas lēmējus. Kas tas par balsojumu -atturas. Viedokļa nav, vai gatavojas vēlēšanām un viss ir pie vienas vietas. Kauns, biju domājis savādāk par abām deputātēm. ja jau viedokļi beigušies, tad atkal partija jāmaina. Vai iedzīvotāju aptauja ir veikta, lai tagad krīzes laikā tā vienkārši izmestu nepilnus simts tūkstošus. Un kur tad vēl apzaļumošana. Var redzēt, ka notiek dzīres mēra laikā, Kā saka jāspēj pagrābt kamēr var, jo varbūt krēsli būs jāatstāj?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.