Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē reģistrēti sīkā huligānisma gadījumi

Aizvadītajā nedēļā Alūksnes ielās aprakstītas ceļa zīmes, konteineri, pieturvietas, soliņi. Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” uzkopšanas darbu vadītājs Kaspars Ozols ziņo, ka parādījies jauns rokraksts “apzīmētājiem”. “Aprakstīta pieturvieta Jāņkalna ielā pie Mūzikas skolas, pieturvieta pie elevatora. Dārgie soliņi ceļā uz Pilssalu. Ik dienu pats mazgāju šos brīnumus nost, ja nevar nomazgāt, tad ir jāaizkrāso. Ir vietas, kur ir novērošanas kameras, mēs fiksēsim personas, kuras apzināti kaitē Alūksnes infrastruktūrai. Šādi jau izdevies fiksēt tos, kuri apzīmēja māju Jāņkalna ielā 55. Līdzīgs rokraksts ir pie blakusesošās pieturvietas.”

Jāliek strādāt!
K. Ozols uzskata, ka šādiem huligāniem vienīgais pāraudzināšanas veids būtu sabiedriskais darbs. Skarbāks vārds nelīdzētu. “Nav jēgas lamāt. Vajag likt darīt sabiedrisko darbu. Lai ravē ceļa malas, piemēram. Vairāk roka neceltos tādas muļķības darīt.”

Reģistrē sešus gadījumus
Valsts policijas pārstāve Zane Vaskāne informē, ka uz 9. jūliju Alūksnes pilsētā reģistrēti seši gadījumi saistībā ar huligānismu – apzīmēti soliņi, stendi, autobusu pietura un citi objekti pilsētā. Viņa norāda, ka visos gadījumos uzsākts administratīvais process, tiek apzinātas iespējami vainīgās personas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēro naudas sodu
Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā – Sīkais huligānisms paredz, ka par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no četrpadsmit līdz simt naudas soda vienībām.

Uzreiz jāzvana policijai

Policijas pārstāve atgādina – ja iedzīvotājiem ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība, redz vai viņu rīcībā ir informācija par iespējamiem likumpārkāpumiem, jāzvana 110, nevis jāraksta sociālajos tīklos. Tā policisti varēs ātrāk reaģēt uz saņemto informāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.