Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē notiks Dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” ieskaņas koncerts

Alūksnē šodien plkst.19 notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” ieskaņas koncerts, kurā piedalīsies 600 dejotāji no visas Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes Pilssalas estrādē šodienas vakarā 26 deju kolektīvi no visas Latvijas izdejos Rīgai, Kurzemei, Zemgalei, Sēlijai, Latgalei un Vidzemei raksturīgas dejas, kuras atklāj īpašās, katram novadam iezīmīgās, tradīcijas. Mūžīgā dzinēja stāstu par Latvijas novadiem, to īpatnībām, vērtībām un ļaudīm XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma ieskaņas koncertā iedzīvinās stāstnieks, aktieris Andris Keišs.

Koncertā piedalīsies deju kolektīvi “Dancis”, “Līgo”, “Vektors”, “Teiksma”, “Zelta sietiņš” no Rīgas, “Jukums”, “Enku-drenku” no Alūksnes, “Vēja zirdziņš” no Jelgavas, “Imuliņa” no Kandavas, “Venta”, “Kuldīdznieks” no Kuldīgas, “Lustiņdancis” no Kārķiem, “Laimes pali” no Lielvircavas, “Šeku reku” no Ķekavas, “Rucavietis” no Liepājas, “Mārupieši”, “Klasesbiedri” no Mārupes, “Ogrēnietis” no Ogres, “Dancari” no Preiļiem, “Dziga” no Rēzeknes, “Krišjānis” no Valdemārpils, “Augšzeme” no Viesītes, “Zibenītis” no Stokholmas.

Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuārā iekļautas 33 dejas, no tām trīspadsmit godalgotas jaunrades dejas un septiņas dejas no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda. Lieluzvedums ir iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto, viesojoties Latvijas novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieciskie vadītāji – Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, režijas, scenārija un tekstu autori – Madara Gruntmane-Dujana, Kaspars Bērziņš un Kārlis Krūmiņš, muzikālā noformējuma režisors un intermēdiju mūzikas autors Rihards Zaļupe.

Daugavas stadiona scenogrāfiju deju lieluzvedumam izstrādā Didzis Jaunzems, videomateriālus scenogrāfijas noformējumā veido māksliniece Katrīna Neiburga, savukārt gaismojuma koncepciju izstrādā Oskars Pauliņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.