Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē balsot dodas visu vecumu vēlētāji

Alūksnes novada vidusskolas ēkā iekārtotajā vēlēšanu iecirknī šorīt, 5. jūnijā, valdīja liela rosība – vēlētāji bija aktīvi un nāca pildīt pilsoņa pienākumu, piedaloties pašvaldības vēlēšanās. Starp vēlētājiem bija visu vecumu balsotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlēšanu iecirkņa nr. 295, kas iekārtots Alūksnes novada vidusskolas ēkā, priekšniece Sanita Bērziņa atzina – rinda gara nav, bet visu rītapusi bija vienmērīga cilvēku plūsma. “Dienās, kad varēja balsot iepriekš, mūsu iecirknī bija nedaudz mazāka aktivitāte nekā citos pilsētas iecirkņos. Iepriekš balsošanas dienās, manuprāt, vēlētāju aktivitāte kopumā bija ļoti liela. Pieļauju, tas ir saistīts ar “Covid-19” laiku – cilvēki plāno savu laiku un domā par savu drošību, lai neveidojas rindas, drūzmēšanās. Par to ir prieks. Cilvēki nāk labā noskaņojumā, labi sagatavojušies – kabīnē ilgi neuzturas, ir līdzi sava pildspalva, aizsargmaska. Tas nozīmē, ka seko līdzi informācijai. Starpgadījumu līdz šim nav bijis,” stāsta S. Bērziņa.

Laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāla www.aluksniesiem.lv uzrunātie vairāki vēlētāji atzina, ka arī šogad balsojuši par tiem pašiem kandidātiem, par kuriem iepriekšējos gados. Vienmēr abi kopā uz vēlēšanām dodas alūksnieši, mamma Alda un dēls Andris. Viņi atzīst – uz vēlēšanām jāiet. “Alūksne ir skaista un sakopta pilsēta, mums šeit patīk. Reizēm saka, ka te jau visu veido tikai tūristiem, bet – pie manis atbrauc ciemiņi, es vedu un izrādu pilsētu, tajā brīdī arī viņi ir mani tūristi,” saka Alda un Andris.

Alūksniete Irina ar paziņu savu izvēli vēlēšanās jau bija izdarījušas, kad runājās ar žurnālisti. Viņām abām bija viens vēlējums jaunajai Alūksnes novada domei. “Alūksnes pilsēta ir tik sakopta, skaista, bet, kad vasaras sezonā sabrauc tūristi un te pietrūkst sabiedrisko tualešu – tas ir traki. Pārvietojamās tualetes varēja vairākās vietās izvietot. Pati esmu redzējusi, kā cilvēki parkā aiz koka nokārtojas – skumji… Tā nedrīkst būt. Par to gribētos, lai jaunā dome vispirms padomā un noteikti izdara. Ziemas sezonā tas nav aktuāli, bet vasarā vajag noteikti,” saka Irina.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.