Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alsviķos un Strautiņos vēlētāji pilda pilsoņu pienākumu

Iepriekšējās dienās pašvaldību vēlēšanās 2021 Alsviķu vēlēšanu iecirknī nobalsojuši 57 cilvēki. 5. jūnijā uz pulksten 13.30 Alsviķos reģistrēti 80 vēlētāji. Māju balsojumam pieteikti 5 vēlētāji. “Šogad vēlētāju ir mazāk, parasti jau līdz pusdienlaikam bija vairāk kā 100 vēlētāju,” saka vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Marina Ramane.

Ar jauno (skenēšana, reģistrēšana ar telefoniem) vēlēšanu sistēmu komisija ir apradusi. Pirmajās piecās stundas, no pulksten 07.00, cilvēka plūsma Alsviķu vēlēšanu iecirknī ir plūstoša. “Cilvēki ierodas pa vienām mājsaimniecībām. Starpgadījumu nav bijis. Šķiet, ka viss ir labi un būs arī labi. Novērojām, ka cilvēkiem šī ir iespēja iziet ārā, kāds ir arī sapucējies vairāk kā ikdienā. Tas priecē,” saka Marina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz pulksten 16.00 Alsviķos nobalsojuši – 96 balsstiesīgie.

“Alūksnes un Malienas Ziņām” Valentīna no Alsviķiem saka īsi un kodolīgi: “Balsot vajag!”

Alsviķu pagasta iedzīvotājs Armands: “Tā vajag! Balsoju par pazīstamiem cilvēkiem, kuriem redzu perspektīvu pašvaldībā. Lai jaunie deputātu domā ar galvu!”

Savukārt Skaidrīte saka: “Tas ir katra pilsoņa pienākums. Vēl šodien no rīta pārdomāju savu izvēli, bet zināju, ka balsošu. Jaunajam sasaukumam vajag risināt problēmas. Neviens nerunā par tiem pašiem latvāņiem Alsviķos. Mēs arī esam cilvēki. Katru gadu esam ar tiem cīnījušies, nekas labāk jau nepaliek. Jācer, ka šī dome palīdzēs.”

“Vēlēšanās jāpiedalās, savējie jāatbalsta. Tie, kuri nebalso ir vienaldzīgie un tie, kuri visvairāk rāj valdību. Es skaidri zināju, par ko gribu atdot savu balsi. Vēlu, lai jaunā vara domātu vairāk par vietējiem cilvēkiem,” Meta no Alsviķiem.

Strautiņu pagastā

Strautiņu vēlēšanu iecirknī iepriekš nobalsojušas 39 personas. Šodien, 5.jūnijā, 34. “Iedzīvotāju aktivitāte ir mazāka kā citos gados. Iespējams tādēļ, ka pagastā mums ir daudz “Covid-19” inficēto, līdz ar to daudziem jābūt pašizolācijā. Ir 7 izbraukumi uz mājām. Divi no šiem cilvēkiem ir inficēti ar “Covid-19”, bet vēlēšanās tik un tā grib piedalīties. Tāpēc komisija visā ekipējumā, aizsargtērpos dodas pie vēlētājiem,” vēsta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Anna Kodola.
Arī Strautiņos reģistrēšana notiek ar telefoniem, lai arī komisija norāda, ka interneta pieslēgums ir vājš, tomēr situācija tiek kontrolēta. A.Kodola norāda: ” Katrā ziņā, šīs vēlēšanas ir liels pārbaudījums un izaicinājums!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicājot Strautiņu ciema iedzīvotājiem, kāpēc viņi piedalās vēlēšanās, Aivars saka: “Garām braucot, nolēmu, ka varu novēlēt. Bet, ja godīgi, balso, vai nebalso, tāpat augšā – tur nekas nemainās. Viss atkarīgs no budžeta, no tā, kas iepriekš nav pabeigts un tam līdzīgi. Jaunajam sasaukumam vēlētu vairāk ievērot vienkāršos cilvēkus.”

Bet Biruta no Strautiņiem saka tā: “Uz vēlēšanām dodos, tāpēc, ka man patīk cilvēki, kuri ir novada vadītāji. Tāpēc arī gribu ievēlēt labus cilvēkus. Skaidri zinu par ko balsoju. Jaunajai domei – enerģiju, dzīvesprieku un darboties gribu!”

Līdz pulksten 16.00 Strautiņos nobalsojuši – 45

Zeltiņu pagastā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zeltiņu vēlēšanu iecirknī iedzīvotāju plūsma nebija novērojama. Vaicājot komisijas priekšsēdētājai, vai tā jābūt, viņa neprata atbildēt, jo komisijā ir pirmo gadu. Iepriekš Zeltiņu pagastā nobalsojuši 39 iedzīvotāji, bet 5. jūnijā līdz pulksten 13.00 nobalsojuši 34. Arī 2 izbraukumi uz mājām Zeltiņos pieteikti.
“Pārsvarā visi savu izvēli ir izdomājuši. Ātri nobalso un dodas prom. Neviens nedrūzmējas,” saka Zeltiņu vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Ina Āboliņa.

Līdz pulksten 16.00 Zeltiņos nobalsojuši – 47 vēlētāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.