Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vairākus mēnešus grāvī pamesta automašīna

Redakcija saņēma zvanu no autovadītāja, kurš ikdienā pārvietojas pa Vidzemes šoseju un Apes pagasta Lūšakrogā ievērojis ilgstoši pamestu avarējušu automašīnu. Viņš vēlas noskaidrot, kādēļ transportlīdzeklis jau vairākus mēnešus netiek aizvākts no avārijas vietas, un kas par to atbild. “Avarējusī automašīna grāvī lieki uztrauc garāmbraucējus, novērš uzmanību no ceļa,” viņš pauž savu viedokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bezprecedenta  situācija  Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Alūksnes iecirkņa Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Aleksandrs Fins atzīst, ka policija ir zinoša un vērtē to kā līdz šim policijas praksē nebijušu un sarežģītu situāciju, jo avāriju izraisījusi Igaunijas valsts piederīgā persona ar Igaunijā reģistrētu automašīnu. Viņš apliecina, ka automašīna šajā vietā ir kopš pagājušā gada 11. novembra. “Notika automašīnas “Mazda” nobraukums no ceļa, kā rezultātā bojāts transportlīdzeklis. Automašīna būtu jāaizvāc tās īpašniecei, bet sieviete to nav izdarījusi. Viņa paziņo, ka transportlīdzeklis pieder bijušajam vīram, uzsverot, ka tas ir viņa pienākums,” stāsta A. Fins. Pagaidām bez rezultāta palikusi arī sadarbība ar Igaunijas policiju. “Igauņu policijai avarējušās automašīnas īpašnieki paziņojuši, ka viņiem to nevajag,” zina stāstīt policijas pārstāvis. 

Vraku nevajag

Laikraksts nav pirmais, kas interesējies par šo situāciju. “Kopš novembra ik pa laikam policija saņem iedzīvotāju un garāmbraucēju ziņojumus, par to esmu runājis arī ar Apes novada pašvaldību un valsts akciju sabiedrību “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Visi esam nonākuši pie secinājuma, ka šī automašīna nevienam nav vajadzīga, tādēļ par to plānots runāt šīs nedēļas patruļpolicijas nodaļas sanāksmē Valmierā un meklēt risinājumu, kuram dienestam tā jāaizvāc,” stāsta A. Fins.
VP VRP Alūksnes iecirkņa priekšnieks Ilmārs Hamanis norāda, ka šādas situācijas ir risināmas caur pašvaldības pilnvarām. “Pašvaldībai ir iedarbināmi līdzekļi, kas apkārtnes degradētājiem un piegružotājiem uzliek  par pienākumu aizvākt viņiem piederošās lietas. Vienīgi šajā gadījumā situāciju sarežģī tas, ka tā ir ārvalstu pilsoņa manta,” komentē I. Hamanis.

Šeit bieži “aiziet taisni”

Problemātiska ir arī pati vieta, kur avārija notikusi. I. Hamanis stāsta, ka  Lūšakrogā jau vairākus gadus notiek ceļu satiksmes negadījumi, kas saistīti ar nobraukšanu no ceļa. “Parasti ir tā, ka automašīna ceļā no Alūksnes ir pārāk ieskrējusies, un, uzbraucot uz šosejas A2, autovadītājs to nevar novaldīt, kā rezultātā tā atduras pretējā pusē grāvī jeb krustojumā “aiziet taisni”,” stāsta I. Hamanis. Piemēram, 2019. gadā bijušas piecas tādas avārijas. Tieši tādēļ, ka autovadītāji šajā krustojumā bieži vien savlaicīgi neievēroja ceļa zīmes “Dodiet ceļu!” prasības, tika pieņemts lēmums to nomainīt uz krietni pamanāmāku cerībā, ka tas vairāk piesaistīs braucēju uzmanību.
Šis nav vienīgais precedents ar vrakiem ceļmalās. Policija atgādina, ka līdzīgs gadījums pirms kāda laika bija arī uz ceļa Alūksne – Liepna, kur garāmbraucējiem ilgāku periodu nācās noskatīties uz ceļmalā pamestu avarējušu automašīnu, taču tā tomēr salīdzinoši ātri evakuēta, jo piederēja vietējiem braucējiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.