Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai “Severīnā” var braukt bez maskām?

Redakcija saņēma telefonisku lasītāja sūdzību par to, ka jaunajā Alūksnes vilcieniņā “Severīns” pasažieri redzēti vizināmies bez maskām, un jautā, vai tas ir epidemioloģiski droši un atbilst valstī noteiktajiem aktuālajiem ierobežojumiem. Savukārt cits lasītājs uztraucas par tehniski drošu braukšanu, jo reiz saņēmis atteikumu vizināties, jo vilcieniņš tobrīd bijis remontā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Severīna” saimniece Elīna Dambe stāsta – noteikumi paredz, ka vilcieniņa pasažieriem ir jānēsā aizsargmaska, jāievēro divu metru distance, pie tam vilcieniņā vienā rindā tiek sēdināti pasažieri tikai no vienas mājsaimniecības. Informācija par ierobežojumiem izvietota redzamā vietā.

“Maijā, kad epidemioloģiskā situācija bija sliktāka un spēkā bija vēl stingrāki ierobežojumi, braucējiem vairākkārt piekodinājām par masku un distances ievērošanu un viss bija kārtībā. Iestājoties karstākam laikam, pieļauju, ka kāds 40 minūšu braucienā neiztur un varbūt uz brīdi atvelk nost masku. Mēs fiziski šādus mirkļus nevaram izkontrolēt. Tad ir laiku pa laikam jāstājas un braucējiem jāaizrāda. Protams, ja vilcieniņu noīrē kompānija, kas ir no vienas mājsaimniecības, tad viņi var vizināties bez aizsargmaskām – varbūt lasītājs ir fiksējis tieši šādu braucienu,” komentē E. Dambe.

Viņa gan pieļauj, ka “Severīnu” varētu klasificēt kā atrakciju brīvā dabā, jo vilcieniņam nav logu un kabīnē brīvi cirkulē gaiss. “Cilvēki ir kļuvuši atbrīvotāki, strikti neievēro epidemioloģiskās prasības, to garāmbraucot var ievērot Pilssalā, kafejnīcās, un pieļauju, ka kāds mazāk disciplinēts gadās arī mūsu pasažieru vidū,” vērtē E. Dambe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī par “Severīna” tehnisko stāvokli nav jāuztraucas, jo vilcieniņam tikai vienu dienu bijusi dīkstāve, pie tam tā bijusi darbdiena, kad transportlīdzeklim nav tāds pieprasījums. “Bija tehniska problēma, kas nebūt nav pasažieriem bīstama, ko novērsa ražotājs, no Ventspils atsūtot meistaru,” saka E. Dambe, aicinot iedzīvotājus būt saprotošākiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.