Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai auto izplūdes gāzes kaitē?

ridetime.ca

Laikrakstā vērsās kāda Dārza ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja, vaicājot, vai pie daudzdzīvokļu namiem vasaras periodā drīkst ilgstoši darbināt automašīnas jeb tā sakot “atstāt rūkt”.
“Iedarbina automašīnu un atstāj rūcot. Rodas izplūdes gāzes, un tā kaitē citiem. Esot dzīvoklī, nevar turēt vaļā logu, nav svaiga gaisa, ko elpot. Kā šādā situācijā rīkoties?” vaicā laikraksta lasītāja. 
Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece skaidro, ka automašīnas darbināšana pie mājas nav vērtējams kā vides pārkāpums. “Veicot tehnisko apskati, uz automašīnas izplūdes gāzēm attiecināmās vides normas kontrolē valsts akciju sabiedrība “Ceļu satiksmes drošības direkcija,” norāda K. Kļaveniece. Ja šādas situācijas atkārtojas, Valsts vides dienests aicina vispirms korekti aprunāties ar automašīnas īpašnieku. “Ja pēc sarunas situācija nemainās, iedzīvotājs var vērsties pašvaldības policijā, kas šo situāciju izvērtēs saistībā ar iespējamu sabiedriskās kārtības pārkāpumu,” saka  K. Kļaveniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.