Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uztraucas, ka autobusa šoferis nepamanīs

Alūksnē dzīvojošie seniori ziņo, ka viņus ļoti priecējot krāšņie puķu podi sabiedriskā transporta pieturvietās Alūksnē, bet vērš uzmanību, ka, autobusu gaidot, nedrīkstot nemaz sēdēt. Neesot pārredzams ceļš, no kurienes brauc autobusi, un viņi baidoties palaist to garām, tādēļ esot jāstāv visu laiku kājās. Rosinājums par šī jautājuma aktualizēšanu avīzē radies, jo cilvēki braucot regulāri uz un no mazdārziņiem, atnākot laikus uz pieturu, bet sēdēt nevarot.

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols skaidro, ka šādas sūdzības iepriekš nav saņēmis, un ir pārsteigts, ka šāda problēma vispār radusies. “Šie puķu podi ir sezonāli, uz ziemas sezonu tos noņemam. Pieļauju, kādā pieturvietā šos podus var pabīdīt dziļāk. Grūti komentēt situācijas, saprotams, ka lielpilsētās pieturās ir cilvēku masas, un tas nozīmē, ka autobuss vienmēr pieturā apstāsies. Bet arī mazpilsētās, pat, ja tur ir viens cilvēks, tas nenozīmē, ka autobusam nebūtu jāapstājas. Ja tas ir sabiedriskais transports, tad agri vai vēlu apstāsies, jo kāds kāpj ārā, kāds kāpj iekšā autobusā. Varbūtība, ka kāds pieturā varētu tikt aizmirsts, ir no desmit tūkstošiem viena reize. Puķu podi nav šķērslis, lai kāds tiktu aizmirsts, pieturu nojumes ir caurspīdīgas, stiklotām sienām. Domāju, autobusa šoferim būtu grūti nepamanīt, kad kāds stāv vai sēž pieturā. Ja tādu sūdzību būs vairāk, rīkosimies un, iespējams, neliksim šos podus. Vai tas būs labāk? Vai ir skaista pilsēta, vai būs, kā būs. Ļoti daudzi šos puķu podus novērtē atzinīgi un ir uzsvēruši, ka visās pilsētās tieši tā nav. Domāju, ka šie podi izdaiļo pilsētu, tāds arī bija mērķis, kad tapa šī ideja. Tas tika saskaņots ar ainavu arhitekti, ar vadību,” saka J. Pūpols.

Katru gadu izvērtē puķu sugas, kādi ziedi tiks stādīti pilsētvidē, arī krāsu gammas mainās. Pagājušajā gadā bija zilais, baltais un pelēkais tonis, šogad to papildināja arī dzeltenais tonis. Vaicājot, kādi toņi ziedu klāstā paredzēti nākamajam gadam, J. Pūpols pagaidām to vēlas paturēt noslēpumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.