Reklāma

Uztrauc pilsētas centrā esošie atkritumi

Foto: Aculiecinieks

Kāda mūsu laikraksta lasītāja atkal vēršas redakcijā, norādot, ka pretī mājai Helēnas ielā 74, Alūksnē mētājas izmests televizors un vēl citi atkritumi maisos. Tāpat viņa vēlas zināt, kas rūpējas par dīķu apkārtni pie Jaunās pils. “Tur ūdens pilns ar atkritumiem – maisi, pudeles. Tas taču centrs!!! Tūlīt sāks likt Ziemassvētku rotājumus, ko “greznos” šis skaistums? Visu vasaru, cik gājām garām dīķiem, tik tur kaut kas mētājās. Varbūt Alūksnes novada pašvaldībai tomēr ir vērts uzlikt kameras šajā rajonā, lai varētu redzēt tos, kuri tur piemēslo apkārtni? Nervi netur tās cūcības…” raksta alūksniete.

Lai meklētu atbildi uz šim jautājumiem, vērsos pašvaldības aģentūrā “Spodra”. Tās direktors Jānis Pūpols atbild, ka jau vairākkārt šis jautājums laikraksta slejās skaidrots, un vēlreiz apstiprina, ka patiešām teritoriju ap dīķiem pils parkā apkopj pašvaldības aģentūras sētnieki. “Sētnieki šo teritoriju pārskata vismaz divas reizes dienā, savāc atkritumus un iztīra atkritumu urnas. Taču zinām, ka pilsētas centru saviem “tusiņiem” iecienījuši jaunieši, un nereti viņi aiz sevis atstāj tādus atkritumus kā tukšas plastmasas pudeles, papīrus un citu. Tāpat atkritumi parkā parādās arī pēc tūristu grupu apciemojuma. Novērots, ka viņi, pēc pusdienu ieturēšanas no vienreizējās lietošanas traukiem, tos izmet atkritumu urnā, bet putni, sajūtot ēdiena smaržu, tos mēdz atkal no tām izvilkt un piesārņot apkārtni,” skaidro J. Pūpols un atgādina, ka arī sētniekiem ir savs darba laiks, un ne vienmēr konkrētajā brīdī viņi ir uz vietas, lai operatīvi novāktu izmestos atkritumus.

Runājot par lielgabarīta atkritumiem, kas mēdz mētāties netālu no mājām, J. Pūpols teic, ka tos noteikti ne tikai nedrīkst kaut kur izmest, bet nedrīkst ievietot arī atkritumu urnās vai pie tām. “Pašvaldības aģentūra “Spodra” nemeklēs tos cilvēkus, kuri šos noteikumus neievēro un tomēr savas lielgabarīta nevajadzīgās mantas vienkārši kaut kur izmet. Te būtu darbs pašvaldības policijai,” saka aģentūras direktors.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.