Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tempļakalna teritorijā ar auto iebraukt aizliegts

Aculiecinieka foto

Portālam “Alūksniešiem.lv” ziņojis kāds acīgs lasītājs, ka 28. septembra rītā Alūksnē Tempļa kalna apkaimē iebraukuši autovadītāji ar saviem transportlīdzekļiem. Tomēr zināms, ka šī teritorija apzīmēta ar aizlieguma zīmi “Iebraukt aizliegts”.

Atgādinām, ka Alūksnes novada dome 2018. gada jūlijā izdeva jaunus noteikumus “Par transportlīdzekļu iebraukšanu Alūksnes pilsētas teritorijās, kas apzīmētas ar aizlieguma zīmi Nr.301 “Iebraukt aizliegts” un papildzīmi Nr.849 “Pārējā papildinformācija”, kurā noteikts uzraksts “Izņemot ar Alūksnes novada pašvaldības atļauju”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierobežojumi ir gadījumos, ja Alūksnes novada pašvaldība izsniedz atļauju

Noteikumi nosaka iebraukšanas kārtību visās tajās teritorijās Alūksnē, kas ir apzīmētas ar attiecīgajām zīmēm. Jāuzsver, ka šādi noteikumi nav izdoti pirmo reizi, jo līdz šim spēkā bija noteikumi “Par transportlīdzekļu iebraukšanu un stāvēšanu Alūksnes Pilssalā, Alūksnes Muižas parkā, Tempļakalna parkā un Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos”.

Alūksnes novada pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis jau iepriekš skaidrojis, ka noteikumu mērķis ir saglabāt, aizsargāt un uzturēt kārtībā šīs īpašās teritorijas, to infrastruktūru, uzlabot sabiedrisko kārtību tajās. Šobrīd ar noteikumos minētajām zīmēm ir apzīmēta Pilssala, Alūksnes muižas parks, Tempļa kalna parks, Peldu ielas posms. Jāņem vērā, ka Alūksnē arvien vairāk objektu gan Pilssalā, gan Tempļakalna un Muižas parkā tiek sakārtoti, atjaunoti, arī izveidoti no jauna cilvēku ērtībai un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arvien vairāk vietējo iedzīvotāju kājām, ar velosipēdiem, māmiņas ar ratiem dodas atpūsties gan Pilssalā, gan vienā vai otrā parka teritorijā, tāpat arī pilsētas viesi tos apmeklē. Transportlīdzekļu kustība šajās teritorijās rada apdraudējumu viņu drošībai. Līdz ar to ir nepieciešams ierobežot to transportlīdzekļu skaitu un mērķi, kas drīkst tajās iebraukt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.