Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sūdzas par netīrību Dabas mājā

Foto: no Dabas māju atklāšanas pasākuma/ no aluksniesiem.lv arhīva

Aizvadītajā nedēļā redakcija saņēma Dabas māju Veclaicenē kādas apmeklētājas komentāru par to, ka izīrētais namiņš nav bijis pietiekami tīrs. Apsaimniekotāji gan atzīst, ka šī ir pirmā negatīvā atsauksme turpat divu gadu laikā, kopš Dabas mājas pieejamas. Apmeklētāja izmantoja tiesības publiski palikt anonīma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guļamistabā neuzslaucītas mušas

“Dabas māju koncepts Veclaicenes teritorijā ir ļoti plaši izskanējis visā Latvijā. Sākas sezona, un prieks, ka Alūksnes novada pusē ierodas apmeklētāji. Bet diemžēl, ierodoties Dabas mājā, paveras visai nepatīkams skats. Smilšainas grīdas, neslaucītas. Kur nu vēl izmazgātas. Tāpat augšējā stāvā sprāgušas mušas pa visiem matračiem un grīdu. Par šo pakalpojumu tiek maksāts 50 eiro. Ņemot vērā, ka nav pieejama ne elektrība, ne ūdens, tad vismaz tīrība gan būtu nepieciešama. Vai tiešām uzkopšanai nav noalgots cilvēks, kurš pēc apmeklētājiem vismaz izmazgā grīdas? Uzskatu, ka šis pakalpojums ir ļoti interesants, unikāls Latvijā, bet nevajadzētu to “nogremdēt” ar sliktām atsauksmēm par netīrību,” stāsta sieviete.

Līdz šim sūdzību nebija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabas mājas apsaimnieko Veclaicenes pagasta pārvalde – tās vadītāja Lelde Krancmane bija pārsteigta par šādu apmeklētāja sūdzību un pauda, ka Dabas māju saimnieks un apkopēja strādā ļoti apzinīgi. “Pieņemot, ka šī sūdzība ir par aizvadīto nedēļas nogali, kad bija aizņemtas visas piecas dabas mājas, grūti pateikt, kuras apkopē saskatīti trūkumi. Noskaidroju, ka piektdien visos namiņos pirms izīrēšanas saimnieks un apkopēja pārliecinājušies par kārtību un tīrību, un tā ir vienmēr,” stāsta L. Krancmane.

Jautāta par apkopējas darba grafiku, L. Krancmane stāsta, ka darbinieces pārziņā ir piecas Dabas mājas un divi tūrisma informācijas punkti. Mājiņas tiek uzkoptas katras nedēļas sākumā un, ja konkrētās nedēļas beigās ir rezervācija, tad īsi pirms klienta ierašanās apkopēja vēl pārliecinās, vai viss kārtībā un veic uzkopšanu. Apkopēja strādā summētā darba režīmā.

“Līdz šim neesam saņēmuši nevienu sūdzību, ir bijuši tikai ieteikumi, kā vēl kaut ko uzlabot. Vasarā būs divi gadi, kopš darbojas Dabas mājas, un pirmo reizi saņemam šādu aizrādījumu,” saka pagasta vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopēja atsaucīga pat pusnaktī

L. Krancmane atvainojas apmeklētājiem par sagādātajām neērtībām, ja tādas bijušas, un aicina sūdzību vai ieteikumu gadījumā vērsties arī pie namiņu apsaimniekotāja. “Dabas māju apkopēja ir ļoti atsaucīga, mums ir paveicies ar tādu darbinieci. Viņa ir vietējā un, tiklīdz Dabas māju apmeklētājiem rodas kādas problēmas, darbiniece tās operatīvi novērš. Ir bijuši gadījumi, kad apkopēja naktīs brauc uz Dabas mājām, jo cilvēki ir aizmirsuši atslēgu vai reizēm beigušās baterijas lukturīšiem. Viņa kāpj mašīnā un ved. Nekad nav atteikusi palīdzību,” komentē L. Krancmane.

Arī Alūksnes Tūrisma centra vadītāja Iveta Veļķere uzsver, ka par Dabas mājām atsauksmes līdz šim vienmēr bijušas pozitīvas – gan par ideju, gan apsaimniekošanu, ko apliecinot centram sūtītie e-pasti ar pateicības vārdiem un publiskās atsauksmes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.