Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sporta kultūru Zeltiņos tur augstā vērtē

2009. gadā, pēc vairāku ziemas slēpojumu norises, Alpu pļavās notika pirmās skriešanas sacensības, kuras organizēja Andrejs Cauka. Pēc četriem gadiem biedrības “Sporta klubs Zeltiņi” jaunieši paplašināja skrējiena vērienu un radās atklātās krosa skriešanas seriāla sacensības “Mizojam, ka prieks”, ietverot četrus sacensību posmus Zeltiņu pļavās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nemainīga ir dalībnieku daudzveidība un vienkāršība gadu gaitā: sportiskās iesildīšanās mums ir vadījuši olimpieši Intars Dambis un Ilona Marhele, savukārt sportiskajā distancē sevi izaicināt var gan jaunākie mizotāji, kuriem jāveic 300 metru distance, gan pieredzējuši sportisti, kuriem lielākais izaicinājums ir pļavas, gan arī hobiju sportisti patiesi priecājamies par katru, kurš nomizo distanci!

Mizošanai – 10. gadadiena

2023. gadā, kā noprotams, skriešanas seriāls svinēja savu desmito gadadienu, un patiess prieks arī šogad par katru skrējēju, par katru atbalstītāju un arī par visiem, kuri nav atteikuši palīdzīgu roku, lai skrējiens būtu pieejams ikvienam gribētājam! Sezonas sākums šogad bijis 21. maijā ar pieneņu “Estrādes lokiem”, turpinājies īpašākajā “Alpu pļavu” 22. jūnija skrējienā, 22. jūlijā sirsnīgākajā “Zūdam Ieviņās” posmā un sezonas noslēgums, kā ierasts, mizotājus pulcēja Krogsalā pie Zeltiņu skolas. Katru gadu kāds no mazākajiem skrējējiem nokļūst uz sava pirmā pjedestāla, un pirmo sacīkšu gadu mazākie skrējēji desmit gadu laikā ir izauguši – kāpj uz lielākiem pjedestāliem gan pie mums, gan tālākās sacensībās. Domājot par vidi un patērētajiem resursiem, šogad uzsākām jaunas tradīcijas skaistos dalībnieku numurus cenšamies noglabāt nākamajām sezonām.

Godalgotās vietas

Šogad dalībnieku pulks papildinājies ar četriem jauniem un īpašiem dalībniekiem – drosmīgiem senioriem Anitu Aldu Bukovsku, Ilmāru Pilsētnieku, Ilgu Lazdiņu, Guntu Vanagu, kuri radīja vizuālo noformējumu skrējiena afišām un diplomiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šosezon skrējēju pulkā bijis simts un viens skrējējs, kuriem liels paldies par to, ka nācāt un skrējāt. Kopā esat nomizojuši mazliet vairāk nekā 200 kilometru tādu distanci kā no Zeltiņiem līdz Dubultiem! Paldies arī tuviniekiem, kuri spodrina botes, gludina kreklus un finišā sagaida ar smaidu sejā!

Godalgotās vietas šosezon jaunāko bērnu grupā: Rodrigo Frēliham, Zemgum Mūrniekam, Robertam Ludvigam un Alisei Poļakai, Kerijai Tučai, Melānijai Jakobsonei. Vecāko bērnu grupā: Ārijam Ābeļkalnam, Armandam Pakalnietim, Valteram Upmanim un Annai Jaunzemai, Ancei Etto Šteinerei, Evelīnai Gāršniecei. Pirmā vieta jauniešiem Edgaram Magaziņam, otrā – Gustavam Āboliņam, trešā – Ingaram Baltiņam. Savukārt jauniešu vidū uzvarētāja Ance Poļaka, aiz sevis atstājot Merisu Akmentiņu un Madaru Donsku. V16 grupā ātrākais bija Renārs Žīgurs, S16 grupā – Līva Poļaka, otro vietu ieguva Monta Salmiņa, trešo – Agate Mūrniece. Vidējās paaudzes V25 grupas ātrākais bija Āris Karasevs, savukārt otro un trešo vietu izcīnīja Jānis Melecis un Bruno Zaķis. Dāmu konkurencē uzvarēja Aļona Jakobsone, otro vietu ieguva Sindija Žīgure, trešo – Linda Savļaka Bondare. Pieredzējušāko skrējēju grupā uzvarētāji ir Ivars Poļaks un Alla Jaunzema, otrās vietas ieguva Kārlis Jakobsons un Ilze Ludviga, trešo – Sanita Poļaka.

Tiekamies maijā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies!

Paldies Zeltiņu pagasta ātrajām un stiprajām Sigitas, Andreja, Oļega un Rolanda ģimenēm par trasēm īstās pļavās, organizēšanu un rūpi, lai visiem visa būtu gana un zāle nebūtu par garu. Paldies skrējienu muskuļu un saišu iesildītājiem Agatei un Miķelim Mūrniekiem, Ivo, Edgaram un Ernestam Caukām, Edgaram Aleksejevam, Ārim Karasevam. Paldies visu mizotāju sagaidītājai Elitai Laivai, hronometra pieskatītājam Andrejam Caukam, hronometra rādītāju dekodētājām Inesei Žīgurei un Silvai Zariņai, diplomu glītrakstītājai Vandai Caukai. Paldies Alūksnes novada pašvaldībai un Sporta skolai par finansiālu atbalstu, paldies mūsu krustvecākiem “Rāmkalniem” un SIA “LAINRE” par atbalstu, paldies mizotāju draugiem Jurim Magaziņam, Ādažu desu darbnīcai (Jānis Sauka meistardarbs) par pirmo un visu pārējo pjedestālu ieguvēju cildināšanu un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja veikalam par mūsu Zeltiņu mākslinieku cildināšanu ar Purvīša meistardarbiem!

Sigita Mūrniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.