Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašapkalpošanās punkts ir, bet elektrības nav?

Kāds tūrists jūlija sākumā veica velobrauciena maršrutu Latvija – Igaunija. Atgriežoties Latvijā, viņš iegriezies arī Veclaicenē un atzinīgi vērtē pašapkalpošanās informācijas punktu šajā apvidū. Tūrists norāda: “Ļoti labi, ka ir šādi punkti, ceļotājiem tas ļoti noder. Tikai jāvērš uzmanība, ka punktā nebija elektrības. Tiešām būtu vērtīgi, ja vietā, kur paredzēts uzlādēt telefonu vai saņemt enerģijas padevi, tāda iespēja arī būtu. Diemžēl mana apmeklējuma laikā elektrības nebija. Bet ideja ir ļoti laba, un liels pluss ir blakusesošā ūdens ņemšanas vieta.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Iveta Veļķere norāda, ka par punkta apsaimniekošanu un uzturēšanu atbildīga ir Veclaicenes pagasta pārvalde. “Tik, cik tur bijuši tūrisma informācijas centra pārstāvji, tad vienmēr elektrība ir bijusi. Noteikti nav tā, ka tur elektrību izslēdz vai pieslēdz konkrētos brīžos. Visam ir jāstrādā,” uzsver I. Veļķere.

Veclaicenes pagasta pārvaldes vadītāja Lelde Krancmane skaidro, ka punktā elektrība ir visu laiku, izņemot gadījumos, kad radušies dabas stihiju postījumi, piemēram, liels vējš radījis traucējumus. Biežāk elektrības traucējumi novēroti pašapkalpošanās tūrisma punktā A2 šosejas malā (virzienā uz Igauniju), kas saistīti ar ceļa remontdarbiem. “Bet tad mēs izvietojam uz durvīm zīmīti, tiklīdz mums ir informācija, ka būs traucējumi. Pie pagasta administratīvās ēkas problēmas nav bijušas. Arī kontaktligzdas un divi USB porti strādā. Turklāt, pirmā pazīme, ja elektrības nav, – punktā pazūd gaisma, kam tur jādeg nepārtraukti, un ekrāns izdziest. Arī apkopēja, apsekojot katru dienu šo punktu, nav ne reizi norādījusi, ka būtu radušās kādas problēmas. Iespējams, tūristam gadījās neveiksmīga sakritība,” atzīst L. Krancmane.

Atgādinām, ka aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” izveidotajā pašapkalpošanās tūrisma punktā digitāli atrodama informācija par Veclaicenes ainavām, apskates objektiem un vietējiem mājražotājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.