Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pacēlāju var izmantot arī bērnu ratiem

Redakcijā vērsās lasītāja (redakcijai vārds zināms) no Alūksnes, kura ar laikraksta starpniecību vēlējās noskaidrot, kā izremontētajā Alūksnes novada pašvaldības ēkā var tikt māmiņas ar bērnu ratiņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ieejot iekšā ēkā, ir septiņi pakāpieni, bet nav uzbrauktuves. Kā lai māmiņas tiek uz kasi, VID un jauno klientu apkalpošanas centru? Jā, tur ir pacēlājs invalīdu ratiem, bet tas, cik saprotu, nav paredzēts bērnu ratiem, bet, ja ir, tad kur ir kāda norāde? Ar bērnu ratiņiem var tikai ieiet ēkā un tālāk… Vai tas ir normāli?” jautā lasītāja.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka skaidro, ka nokļūšanai uz Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru (pašvaldības pakalpojumu saņemšanai, nekustamā īpašuma nodokļa jautājumos, kasi), kā arī valsts iestādēm, kas pieņemšanu nodrošina savās telpās 1. stāvā, iebraucot foajē telpā ar invalīdu ratiem vai bērnu ratiņiem, jāizmanto pacēlājs, kas atrodas netālu no ieejas mezgla.

“Pacēlāja izmēri ir atbilstoši, lai to varētu izmantot kā vienā, tā otrā gadījumā. Invalīdu ratiņu attēls uz pacēlāja nenozīmē, ka tas izmantojams tikai šajā gadījumā – attēls apzīmē iekārtas funkciju. Pacēlāju var izmantot arī citos gadījumos, piemēram, ja cilvēkam ir grūtības pārvietoties pa pakāpieniem,” norāda E. Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sāktu lietot pacēlāju, vispirms jānospiež poga, lai atbloķētos pacēlāja stiklotās durtiņas. Kad durtiņas atbloķējušās, jāatver tās ar roku un var iebraukt uz pacēlāja un aizvērt durtiņas. Lai paceltos uz augšējo līmeni vai nolaistu pacēlāju uz leju, jātur nospiesta attiecīgā poga pie augšup vai lejup vērsta trīsstūra, līdz pacēlājs kustību ir beidzis un var atvērt durvis, lai nobrauktu no pacēlāja. “Jebkurā gadījumā, ja nepieciešams, var vērsties pēc palīdzības pie klientu apkalpošanas speciālistiem Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, kā to līdz šim jau ir darījuši vairāki klienti,” atbild E. Aploka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.