Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nozāģētās liepas Alūksnē stādīja Pilngadības svētku dalībnieki

TACIŅA. Arī taciņa starp Pils un Helēnas ielām ir zaudējusi savu zaļo rotu, palikuši tikai celmi (attēlā).
Foto: lasītāja foto

Piektdien rakstā “Uztraucas par koku izciršanu pilsētā” atspoguļojām lasītāju viedokli par to, ka pilsētā šovasar par daudz izcērt lielos kokus, kā piemēru minot vietas blakus pareizticīgo baznīcai Pilsētas bulvārī un liepas taciņā starp Helēnas un Pils ielām, un sniedzām pašvaldības speciālistu skaidrojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc raksta publicēšanas redakcijā saņēmām zvanu no alūksnietes cienījamos gados, kura šoreiz savu vārdu publiski paust avīzes slejās nevēlējās. Viņa pastāstīja, ka rakstā minētās liepas starp Helēnas un Pils ielu savulaik stādīja Pilngadības svētku dalībnieki 1960. gadā.

“Es arī toreiz piedalījos liepu stādīšanā kā rīkotāja, bet nebiju starp Pilngadības svētku dalībniekiem. Tās liepas bija kā vēsturisks mantojums. Es arī uzskatu, ka tās tomēr vajadzēja atstāt, lai aug, nevis zāģēt. Grāvis jau vairākas reizes ir tīrīts, līdz tam koki netraucēja. Tagad pilsētā vēl vienu vēsturisku vietu atkal izpostīja,” viņa sacīja, rosinot pašvaldības darbiniekus tomēr arī izzināt, kāda kurai vietai pilsētā ir vēsturiskā nozīme, nevis “sniegt tikai sausas atbildes sakot, ka tā jādara un viss.”

Uzklausījusi Līga Vīksna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.