Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Neizpratne par domes deputātu darbu

Laikraksta redakcija no lasītājas saņēmusi vairākus jautājumus, kas skar Alūksnes novada domes deputātu darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā organizē pieņemšanas laiku

Pirmais attiecas uz deputātu Jāni Zeltiņu, un lasītāja jautā, kādēļ minētais Alūksnes novada domes deputāts vēlētāju pieņemšanu klātienē Alūksnē organizē mēneša beigās, nevis mēneša sākumā?

Atbildot uz šo jautājumu, deputāts J. Zeltiņš laikrakstam norāda, ka nekur nav definēts, kurā konkrētā laikā deputātam savs pieņemšanas laiks jāorganizē. “Man iedzīvotājus pieņemt ērtāk ir mēneša beigās, laikā, kad domē notiek arī domes sēdes, kurās man jāpiedalās, tādēļ arī tuvu tam plānoju savu pieņemšanas laiku,” norāda J. Zeltiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatrodas norādītajā vietā

Šī mūsu novada iedzīvotāja, laikraksta lasītāja arī konstatējusi, ka daudzi Alūksnes novada domes deputāti pašu publiski izsludinātajās pieņemšanas dienās bieži nav sastopami pieņemšanā Alūksnē, pašvaldības Klientu apkalpošanas centra telpās. “Ja ir noteikts pieņemšanas laiks, tad deputātam šajā laikā arī norādītajā vietā ir jāatrodas, neskatoties uz to, ka varbūt neviens uz sarunu neatnāks,” saka lasītāja.

“Tas, vai deputāts savā noteiktajā pieņemšanas laikā atrodas norādītajā pieņemšanas vietā, ir katra deputāta paša atbildība. Arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis regulāri aicina kolēģus to atcerēties,” laikrakstam apstiprina Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Arī deputāts J. Zeltiņš apgalvo, ka vienmēr cenšas būt norādītajā pieņemšanas laikā. “Šķiet, objektīvu iemeslu dēļ nebiju tikai vienu reizi, bet par to biju jau savlaicīgi informējis pašvaldības izpilddirektori Janīnu Čugunovu. Tad arī uz attiecīgās pieņemšanas telpas durvīm bija izvietota informācija par to un atvainošanās apmeklētājiem par sagādātajām neērtībām,” atceras J. Zeltiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstule jānoformē atbilstoši

Laikraksta lasītāja arī stāsta, ka savukārt jau 30. martā Alūksnes novada domes deputātei Violai Aijai Kaparšmitei rakstiski iesniegusi iesniegumu par situāciju Alūksnē, Mežinieku ielā 5, norādot, ka, citēju: “Iedzīvotāji tur zāģē un būvē, kas ienāk prātā.” “Līdz šai dienai neesmu saņēmusi atbildi no deputātes. Vai viņa tur ir bijusi, situāciju ir apsekojusi, kāda būs rīcība?” jautā kundze.

Alūksnes novada domes deputāte Viola Aija Kaparšmite atzīst, ka patiešām šādu vēstuli saņēmusi, taču uz to nav atbildējusi, jo tā bijusi uzrakstīta uz nelielas lapiņas, nenorādot atpakaļadresi. “Protams, biju minētajā adresē Alūksnē, lai tur esošo situāciju skaidrotu. Konstatēju, ka tur nekādi pārkāpumi, zāģējot un būvējot, nav notikuši un nenotiek. Ja iedzīvotāji vēlas saņemt rakstisku atbildi, tad jāraksta iesniegums, adresējot domes kancelejai, norādot arī atpakaļadresi, pretējā gadījumā nezinu, kur konkrēto personu meklēt un kā viņai atbildēt,” atbild deputāte.

Attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.