Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lai smēķētājs netraucētu nesmēķētājam

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Redakcijā pirms Līgo svētkiem vērsās alūksniete, kura dzīvo Brīvības ielā 17. Viņa dalījās pārdomās par smēķētājiem, kuri nerespektē nesmēķētājus daudzdzīvokļu mājā, kurā viņa dzīvo, un smēķē gan uz lodžijām, gan pie mājas durvīm. Sazvanīta pagājušās nedēļas nogalē, viņa pastāstīja, ka šobrīd iestājies “pamiers”, smēķētāji ievēro pie mājas izliktos paziņojumus un pīpēt iet 10 metru attālumā no mājas durvīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons skaidro, ka vietas, kurās aizliegts smēķēt, nosaka “Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums”.

Likuma 10. pants nosaka smēķēšanas ierobežojumus un 2. punkts – vietas, kur aizliegts smēķēt. Kā piemērus A.Tomsons min vairākus šī punkta apakšpunktus. Smēķēt aizliegts bērna un grūtnieces klātbūtnē, sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs un uz peroniem, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās, uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst.

Smēķēt nedrīkst arī bērnu atpūtas un rotaļu laukumos, parkos, skvēros un peldvietās, izņemot vietas, kas speciāli ierādītas smēķēšanai. Arī kafejnīcās, restorānos un citās sabiedriskās ēdināšanas vietās, izņemot vasaras (āra) kafejnīcas, kurās atļauts smēķēt tikai vietās, kas speciāli tam ierādītas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Tomsons uzsver – ja cilvēki smēķē sabiedriskās vietās, ir svarīgi, lai smēķēšana netraucētu apkārtējiem, un īpaši akcentē, ka nedrīkst smēķēt bērnu un grūtnieču klātbūtnē. “Daudzi to nesaprot. Ja cilvēks smēķē un tur netālu atrodas bērni, ar smēķēšanu viņš veic gan emocionālu, gan fizisku vardarbību pret bērnu.”

Ja smēķētāji ignorē aizrādījumus par smēķēšanu sabiedriskā vietā, tad, vēršoties ar iesniegumu pašvaldības policijā, norāda vietu, kur tas noticis. “Svarīgi, ir liecinieki šim faktam, jo nepieciešami pierādījumi, lai sauktu vainīgo pie atbildības,” saka A. Tomsons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.