Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lai it visām dzīves dienām ir savs Eņģelis!

Foto: pixabay.com

( Pārdomas ieejot Jaunajā gadā un sagaidot Zvaigznes dienu)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šo gadu domājot, neviļus rodas jautājums, kālab tas, kas ar mums noticis vecajā gadā, tomēr nav vienmēr bijis, kā gribētos. Vai tā nebūs arī šogad? Jo vienmēr atradīsies kāds, kurš ar savu negribēšanu apslāpēs mūsu labo gribu. Ja iesi pret straumi, vienmēr atradīsies kāds, kurš liks sprunguļus. Ja iesi pa straumei, arī vari dabūt pa kaklu. Tā nekad lāgā nevar saprast, kā būtu jājūt, jādara, lai būtu “pareizi”? Tomēr, lai arī cik neizprotamā pasaulē dzīvojam, tā vienalga ir daudzsološa un interesanta. Jo dzīve pati par sevi jau ir dāvana, īpašs notikums. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad ziņas nav iepriecinošas, un prieks izšķīst kā cukurs karstā tējā, jo pasaule ir mainījusies, karš Ukrainā ienesis lielas korekcijas cilvēku domāšanā, ekonomikā, sociālajā sfērā. Tomēr dzīve turpinās, un cilvēku sejās arī smaids nav izzudis. Jaunu divriteni neizdomāsim, bet katrs pats par savu dzīvi un laimi varam parūpēties, tāpat par tuviniekiem, draugiem, tos iedrošināt, jo kādreiz labs vārds ir labāks pat par zālēm. Daudz laba izdarīts mūsu pilsētā, novadā, nenoliedzami arī kļūdas bijušas, esam priecājušies, bēdājušies un tomēr nepārstāsim saredzēt labo, darīsim labo, kaut arī sprunguļi tiek ceļā mesti.

Atcerēsimies, ka 6. janvārī ir Zvaigznes diena (tas ir laiks no 24. decembra līdz 6. janvārim – Zvaigznes dienai jeb atspīdēšanas dienai, norāda uz procesu, kurā Kristus mūs atkal no sadalītiem cilvēkiem dara par viengabalainiem, vienojot mūsu sirdi un prātu.) Zvaigznes dienu dēvē arī par Triju ķēniņu dienu, Trijkungu dienu. Jāpiemin arī trīs Austrumu gudrie, kuri jaundzimušajam Jēzum atnesa trīs simboliskas dāvanas – zeltu, kas norāda uz ķēniņa varu, vīraku, kas lika domāt par priesterību, un mirres – īpašas zāles, ar kurām Austrumu zemēs iesvētīja mirušos.

Trīs gudrie ķēniņi no Austrumiem patiesībā ir dzīves simbols – nekad nepalikt uz vietas, droši doties pretī nezināmajam, grūtajam, sarežģītajam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ticēsim paša un cita spēkiem. Veiksmei un izturībai. Dieva mīlestībai un žēlastībai.

Lai it visām dzīves dienām ir savs Eņģelis!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.