Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ slēpj patieso iesniedzēju?

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Laikraksta redakcijā vērsās alūksnietis Imants Serts, vaicājot, kādēļ 9. februāra laikraksta numurā rakstā “Tiesībsargs: ēdināšanas atbalstam jābūt vienādam” nav norādīts, ka vēstuli Tiesībsargam rakstījis viņš. Laikraksta rīcībā bija Tiesībsarga atbildes vēstule, taču tajā nebija minēts vēstules iesniedzējs. I. Serts iestājas par to, lai skolēni kā pilsētā, tā laukos pārtikas paku saņemtu vienādā vērtībā. Šobrīd vienlīdzība vēl nav panākta, tādēļ viņš vērsīsies vēl citās kontrolējošās iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situāciju aicinājām skaidrot Alūksnes novada domes deputātei Līgai Langratei, kura februārī redakcijā vērsās ar vēstuli. “Iedzīvotāji ļoti bieži izmanto iespēju ar dažādiem jautājumiem un ierosinājumiem vērsties pie deputātiem. Konkrētajā gadījumā, cik var spriest no jautājuma, tiek norādīts uz vēstuli par atšķirību skolēnu ēdināšanas jautājumā, uz ko reaģēja pieci deputāti, ar iesniegumu vēršot uzmanību novada vadībai par nepieņemamu situāciju, nosakot atšķirīgu atbalstu izglītības iestādēs pilsētas un lauku skolās. Jautājuma uzdevējs bija vērsies ne tikai pie deputātiem, bet arī Tiesībsarga, kura atbildi darīja zināmu, atļaujot par to informēt laikrakstu, ko arī darījām. Deputāta statusa likums nosaka, ka deputātam, saņemot informāciju, kuru viņš iegūst, pildot deputāta pienākumus, ir pienākums ievērot konfidencialitāti un aizsargāt fizisko personu datus,” skaidro L. Langrate.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Pašvaldību vairāk interesē nevis fakts kas minēts iesiegumā,bet gan pats iesniedzējs!!!Kurš tad atļāvās pasūdzēties…Apsveicami,ka atrodas ari cilveki kas redz pārkāpumus un neklusē!!!Tomēr tuvojas pašvaldību vēlēšanas,,Sākas solīšanu laiks..Tad nu laiks būs novērtēt ari pašreizējo partiju darbus un nedarbus!!!Gribu teikt–neaizmirsīsim Jaunās Vienotibas un citu valdošo partiju centienus celt iedzīvotāju,, labklājību,,..Īpaši tas ir izcēlies valsts mērogā!–Rūpējoties par savām interesēm!!!

  2. Var redzēt, ka L .Langrāte nezin kas ir datu aizsardzība. Vārds un uzvārds šim termiņam neatbilst. Piekrītu audi vērtēt šos solītājus no jkp, Kā saka veca paruna-Ar muti Rīgā-ar darbiem aizkrāsnē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.