Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Īsziņas donoriem joprojām sūta

Foto: no aluksniesiem.lv arhīva/ attēlam ilustratīva nozīme

Kāds laikraksta lasītājs, kurš savu vārdu publiski nevēlējās atklāt, vērsās redakcijā ar lūgumu skaidrot, kādēļ viņš kā donors no Valsts asinsdonoru centra vairs nesaņem īsziņu ar aicinājumu piedalīties Donoru dienā.

Valsts asinsdonoru centra sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Kleinhofa norāda, ka centrs īsziņas donoriem ar aicinājumu piedalīties Donoru dienā sūta vēl joprojām. “No visām Valsts asinsdonoru centra filiālēm regulāri saņemam automātisku, sistēmas atlasītu informāciju par donoru kontaktinformāciju un veicam visus priekšdarbus, lai ziņu ar aicinājumu savā tālrunī donori saņemtu,” saka S. Kleinhofa.

Taču ir situācijas, kad donoram kādā no analīžu nodošanas reizēm asinīs ir konstatēta novirze no normas, piemēram, “trekna” plazma vai ir kāds cits asins nodošanas atteikuma iemesls. Šo informāciju mediķi reģistrē, tādēļ automātisku īsziņu ar aicinājumu ziedot asinis šis cilvēks turpmāk vairs nesaņem. “Katrs gadījums ir individuāls, tādēļ konkrētu iemeslu pateikt nevaru, taču ikviens donors savai dzīvesvietai tuvākajā, kārtējā Donoru dienā var vērsties reģistratūrā un datus par sevi noskaidrot. Ja gadījusies kāda sistēmas kļūda, var lūgt to atjaunot.

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle Donoru dienu Alūksnē plāno jau jūnijā, bet konkrēts datums vēl nav zināms, taču informācija noteikti būs pieejama. Tad arī cilvēki var vērsties pie filiāles mediķiem,” norāda S. Kleinhofa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.