Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gravā piepilsētā izgāž būvatkritumus

Ilustratīvs foto

Laikraksta redakcijā pagājušajā nedēļā vērsās alūksniete Aija, kura savu uzvārdu lasītājiem nevēlējās atklāt. Viņa, vācot ārstniecības augus pie grants karjera uz Alūksnes un Alsviķu pagasta robežas, ieraudzījusi nepievilcīgu skatu. Milzīgajā gravā, kas atrodas pie karjera, sabērti piepildīti melni un zaļi plastmasas maisi, metāla kannas, dažādi būvatkritumi un cits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


“Atkritumu tur ir aptuveni divas lielās automašīnas kravas, kas tur izgāztas jau visai sen, jo tie ieauguši  zālē. Domāju gan, ja tos apskatītu tuvāk, noteikti varētu atrast, piemēram, kādus dokumentus ar norādi uz to, kurš tos tur izvedis. Tāpat uzskatu, ka atbildība jājautā arī šīs teritorijas īpašniekam, jo galu galā viņam jāatbild par kārtību tajā,” saka Aijas kundze un ir izbrīnā par to, ka neviens līdz šim tam nav pievērsis uzmanību, jo tā taču ir pilsētas pievārte.


Lai situāciju skaidrotu, laikraksta redakcija vērsās pie Alūksnes novada pašvaldības policijas. Kā atzina policijas priekšnieks Ardis Tomsons, līdz šim neviens nebija informējis policiju par šāda veida izgāztuvi, un, tā kā tā nav redzama arī no ceļa, policijā nebija ziņu par tās esamību. Pašvaldības policija teritoriju pēc laikraksta redakcijas lūguma apsekoja un konstatēja, ka patiešām tur ir ievērojams daudzums dažādu atkritumu, kas šajā vietā izbērti aptuveni pirms diviem vai vairāk gadiem, jo uz atkritumiem jau izveidojies apaugums.


“Pašvaldības policija noskaidroja, ka šīs teritorijas īpašnieks pats uz vietas Alūksnes novadā  nedzīvo, bet, pieļauju, ka atkritumus šajā vietā izbēruši tuvējās apkārtnes iedzīvotāji. Administratīvais process atbildību par piesārņotu teritoriju paredz tās īpašniekam, tādēļ rakstiski viņu aicināsim īpašumu sakopt,” laikrakstam saka A. Tomsons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.