Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ataugušais zāliens atstāts jāņuzāļu vākšanai

Redakcija saņēmusi vairāku jaunlaiceniešu publisku jautājumu Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītājam Dzintaram Salakam par to, kādēļ uz Jāņiem nav bijis pietiekami sakopts pagasta centrs. Izrādās – domas šajā jautājumā dalās: viens grib zālienu kā futbollaukumā, cits – plūkt jāņuzāles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaunas par neizpļautu centru

“Vai Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītājam Dzintaram Salakam nav jāgādā par to, lai tiktu sakopts pagasta centrs? Ne Ivetas Vārtukapteines, ne Aigas Mūrnieces laikā tādi brīnumi nebija – uz Jāņiem viss bija vienmēr skaisti appļauts, ceļa malas ap parku nopļautas, bet šogad bija kauns vest ciemiņus pastaigā pa pagastu, tik nenopļautu centru. Pašvaldība pati pirms svētkiem aicināja iedzīvotājus nopļaut zāli, piegulošās teritorijas, bet paši…? Ir arī pašvaldības saistošie noteikumi, bet mēs Jaunlaicenē esam suņuburkšķos…. Turklāt Jaunlaicene ir arī viena no Alūksnes novada tūrisma vietām, te ir Jaunlaicenes muižas muzejs, parks,” sašutumu pauž jaunlaicenieši, kuru vārdi redakcijā zināmi.

Atstāta viena pļaviņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvaldes vadītājs Dzintars Salaks skaidro, ka Jaunlaicenes pagasta teritoriju – pilsētciematu – izpļāva jau līdz 22. jūnijam, kā to paredz saistošie noteikumi, savukārt nākamais pļaušanas termiņš ir 30. jūlijs. Izpļaut plānots pat ātrāk par termiņu, jo Jaunlaicenē 24. jūlijā paredzēts pasākums, savukārt 25. jūlijā – kapusvētki.

Taču pagasta vadītājs nenoliedz, ka viena pļaviņa uz Jāņiem tika atstāta neskarta, kas varētu būt šo jaunlaiceniešu sūdzības pamatā. “Tikai viena pļaviņa estrādes teritorijā netika nopļauta tāpēc, ka tur ziedēja jāņuzāles, gatavojās ķimenes. Varbūt gadījās arī kāds suņuburkšķis, bet, kā zināms, “visa laba jāņuzāle, kas zied Jāņu vakarā.” Jaunlaicenes seniori man lūdza atstāt to nepļautu, lai var salasīt jāņuzāles, lai tās pagūst noziedēt un izsēties, un arī nākamgad priecēt mūs ar bioloģiski daudzveidīgu zālienu. Es ieklausos vecākos, viedos cilvēkos. Neaizrauties ar pļaušanu pļavas ziedēšanas laikā mūs mudina arī dabas aizsardzības organizācijas. Ja kādam patīk tikai un vienīgi zaļš mauriņš, tad ir jāiet uz stadionu,” saka Dz. Salaks.

Pārvaldes vadītājs atzīst, ka ir estētiskas vides un dabisku ainavu piekritējs, cerot, ka viņam ir domubiedri. Viņš atminas iedzīvotāju sūrošanos, kad savulaik pirms Jāņiem nopļauta 7. Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa pakāje Alūksnē, kur vienmēr bagātīgi priecē pīpenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izpļaus līdz muižas svētkiem

Pašlaik problēma esot arī tā, ka trūkst darba roku. “Saistībā ar reģionālās reformas stāšanos spēkā tiek precizēta juridiskā forma, lai atjaunotu bezdarbnieku iesaistīšanu sabiedriskajos darbos. Ceru, ka tas notiks tuvākajā laikā, un tad būs vairāk darba roku,” stāsta Dz. Salaks un pateicas visiem brīvprātīgajiem palīgiem, kuri palīdz ar pļaušanas darbiem. “Pēterdiena ir pagājusi, jāņuzāles noziedējušas, tādēļ pašlaik pagastā zāles pļaušana atsākas,” viņš informē.

Uz Jāņiem pagasta centrā tika sarūpēta ne tikai jāņuzāļu pļaviņa, bet arī izrotāta vide, sarūpēta mūzika, izvietoti galdiņi, rosinot jaunlaiceniešus un viesus šeit ielīgot saulgriežus. Tikpat jauku atmosfēru Jaunlaicenē pagasta pārvaldes priekšnieks sola arī Jaunlaicenes muižas svētkos, atgādinot, ka ir atvērts komunikācijai un jebkuru problēmu aicina izrunāt pagasta pārvaldē klātienē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.