Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rosīgā vasara Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā


Linda Korņeja, “LOL pārsteigumu koferis” dalībniece.

Krīt āboli un smaržo pēc septembra, ir sācies jauns mācību gads, arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra komanda cer, ka nodarbības varēs notikt klātienē. 2021./2022. mācību gadā gaidīsim bērnus un jauniešus 28 interešu izglītības pulciņos. Piedāvājumā programmas gan pirmsskolēniem, gan skolēniem, gan jauniešiem. Ar aktuālo informāciju var iepazīties mūsu mājaslapā. Šajā nedēļā aktīvi noris pirmās tikšanās ar pulciņu skolotājiem, lai precizētu nodarbību laikus un dienas. Aicinām visus interesentus tikties ar pedagogiem un izvēlēties savām interesēm atbilstošāko interešu izglītības programmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ priecēs atvasara, tā rosina atcerēties saulaino, karsto vasaru, kura ABJC bija tikpat rosīga kā citas. Notika pavisam 23 dažādas divu līdz piecu dienu aktivitātes bērniem un jauniešiem.

Lieliska iespēja bija Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotais jauniešu vasaras aktivitāšu projektu konkurss. Tajā guvām iespēju realizēt piecas vērtīgas vasaras aktivitātes, piesaistot nozaru profesionāļus. Uzskatām, ka šādas aktivitātes ir veiksmīgs risinājums, tās bija labi apmeklētas, un pēc tām atsauksmes bija pozitīvas. Plānojot aktivitātes, tika domāts, lai tās būtu piemērotas visām vecumu grupām, dažādām interesēm un katru vasaras nedēļu būtu kāda iespēja, ko izvēlēties. Bija pat nedēļas, kad norisa četras vasaras interešu programmas, vai bija pat tā, – kā viena beidzas, tā otra sākas, tad dalībniekiem nācās steigties no vienas norises vietas uz otru un pa starplaiku vēl paspēt papusdienot.

Aktivitātēs bija padomāts gan par izglītojošo, gan saliedējošo, gan izklaidējošo saturu, kas pēc attālināto mācību perioda bija mentāli svarīgi skolēniem un skolotājiem. Turpinājumā par katru aktivitāti sīkāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Necerēti liela atsaucība bija aktivitātei “Sportosim Pilssalā”, kurā bērni un jaunieši spēlēja dažādas sporta spēles, stafetes un veica citas radošas darbības. Nākamajā vasarā plānojam piedāvājumu paplašināt.

Deju nodarbībās “NO standing, ONLY dancing” bērni apguva dažādu deju stilu kustības, priecājās par izkustēšanos un kopābūšanu.

Trīs dienu aktivitātē “Āra dzīve un izdzīvošanas pamati mūsdienās” bērni un jaunieši apguva ikdienā noderīgas prasmes – kā pareizi un ātri iekurt ugunskuru, kā uzcelt telteni, kā strādāt komandā un neatstumt nevienu. Skolēni atzina, ka bija samulsuši, jo šķitis – pēc attālināto mācību posma būs grūti komunicēt. Priecēja, ka organizācijas “Pelēkais vilks” pedagogs nodarbības noslēgumā jautāja, “ko tu šodien iemācījies, kas tev noderēs turpmāk”, tādējādi vēršot uzmanību uz izglītojošo aspektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Galda un āra spēļu vakari”.
Foto: Anastasija Asilgarajeva

Darbnīcā, kurā bija iespēja lietām dot otru dzīvi “Pārveido – izveido!”, pārsteidza ar to, ka papīra pagatavošana ir tik vienkārša un katra dalībnieka pagatavotie koka auskari ar paša radītu dizainu ir kā mazs mākslas darbs. Šādu aktivitāti noteikti varētu organizēt arī audzēkņu vecākiem.

Skeitborda flat-trick meistarklase aizrāva jaunos skeitbordistus un pārsteidza ar pārliecinošiem skeitborda lietpratēju trikiem, kā arī jaunie sportisti izteica savu redzējumu par skeitborda laukuma izveidi.

Copes lietas ir ikgadējs piedzīvojums, kurā var uzzināt pieredzējušu makšķernieku noslēpumus, kā labāk noķert lielo zivi, un, protams, bez loma jau arī neizpalika.

Maģisko ilustrāciju darbnīcā bija iespēja uzburt savu maģisko burvju stāstu un iepazīt dažādu ilustrāciju veidus.

Velo pulciņš ir iecienīts jau vairākus gadus, jo tajā ne tikai tiek apgūti teorētiski jautājumi, bet praktiski jāveic dažādi uzdevumi ar velosipēdu, kas palīdz būt pārliecinātam un veiklam satiksmes dalībniekam ikdienā.

Valsts robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi aizrāva ne tikai bērnus, bet arī viņu vecākus un vecvecākus, kuri labprāt vēroja, kā robežsardzes suņi uzcītīgi pilda kinologu dotās komandas. Šī aktivitāte rosina domāt, ka būtu vērts plānot aktivitātes bērniem kopā ar vecākiem.

Ukuleles spēle “Havajiešu ģitāras vasara” ieveda radošā atmosfērā ar dziesmu un ritmu sacerēšanu.

Hip- hop pulcē aizvien jaunus dalībniekus un interesentus, lai kopā apgūtu kādu jaunu deju stilu un kustību.

Animācijas darbnīcā “Ideja – tēls – kustība” valdīja jautrība un smiekli, jo zīmētie vai veidotie tēli tika iedzīvināti nelielās animācijās.

Tīru mežu nodarbība ar Cūkmenu bija īsts piedzīvojums, jo pie mums ieradās pats īstais Cūkmens no Rīgas, kurš lika nodot zvērestu ar solījumu nemēslot mežā.

Lego radošajā darbnīcā valdīja radoša būvēšanas atmosfēra un sacensības gars par to, kuram augstākais tornis, ātrākais auto un radošākā būve.

Improvizācijas prieks aizrāva ar turpat uz vietas izdomātu stāstu un situāciju izspēli.

Valmieras improvizācijas teātra “Modris” viesošanās bija smieklu piepildīts vakars, kurā tika izspēlētas improvizētas ainiņas un situācijas par mums pašiem. Sarunājām, ka tiksimies arī nākamgad.

Radošajā darbnīcā mūsdienīgām meitenēm bija iespēja izpaust savu radošumu, veidojot mandalas, dejojot tik-tok dejas un apgūstot veselīga dzīvesveida pamatprincipus.

“Galda un āra spēļu vakari”.
Foto: Anastasija Asilgarajeva

Galda un āra spēļu vakaros tika izspēlētas 15 (?) galda spēles – dambrete, “Halli Cups”, “5 sekundes”, “Ice Cool”, “Alias”, šahs, “Tumblin’Monkeys”, “Saderēsim?”, “Es esmu…Alias”, “Riču Raču”, “Mistakos”, “Jungle Speed”, “Twister”, “Scrabble”. Valdīja gan sacensības gars, gan spēles prieks, gan dažu brīdi zaudējuma rūgtums. Taču jāteic, ka galda spēles bērniem un jauniešiem ļoti patīk. Izskanēja pat: “Man šāda spēle ir mājās, bet es nezinu, kā to spēlē.”

Darbnīcā puikām tika gatavoti loki, kaķenes, tika būvēts vigvams, lai to visu paveiktu, katram bija jāiemācās uzsiet kārtīgu mezglu, kas, izrādās, nav nemaz tik viegli. Arī kaklasaites mezgls ir viens no tiem.

Lego robotika aizrāva ar robotu būvi un episkām cīņām, nodarbībās valdīja azarts un prieks par izdošanos.

Darbnīcā “LOL pārsteigumu koferis” netrūka pārsteigumu. Lekt “Gumijas”, kas bija populāri 90. gadu skolnieču ikdienā, izrādījās pavisam aizraujoši. Matu rotas ar pašgatavotiem bumbulīšiem izdevās lieliskas katrai dalībniecei.

Vasaras interešu izglītības programmā “Ienāc PaGalmā” bija iespēja iepazīt ABJC pulciņu piedāvājumu un saprast, ko tad īsti dara mazpulkā, džambās, teātra studijā “SnulliS”, stila un šūšanas studijā un citās, kā arī apdomāt un izvēlēties, vai tas būs tas, kas mani aizraus un interesēs.

Arī darbs ar jaunatni noris visas vasaras garumā, to koordinē un vada mūsu jaunatnes lietu speciāliste Una Tomiņa. Vasarā jauniešiem bija iespēja iesaistīties PUMPURS projekta “Ne NEGATĪVS” sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu aktivitātēs, kā arī sarunu klubā “ne RUNĀ” sadarbībā ar resursu centru “Marta”. Mūsu “Jaunie producenti” čakli darbojās, lai atklātu Pilsētas svētkus ar “Izgaismo Alūksni”, kā arī tiek koordinēti un uzraudzīti seši jauniešu iniciatīvu projekti (Alūksnē, Malienā, Pededzē). Paši jaunieši organizē “Pa GALMA” vakarus, kuros spēlē ģitāras, galda spēles un vienkārši aprunājas un pavada laiku kopā.

21. jūlijā Alūksnē ievijās “Saulesvija” XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku filmēšanas komanda. Paldies skolotājām Daigai Ozoliņai un Anetei Kaktiņai, Daigai Bēterei, Ievai Rakovai, Unai Teterei – Teterovskai, Irēnai Berkulei, kuras sagatavoja ar bērniem un jauniešiem priekšnesumus un kuplināja citādos svētkus.

Ievērojot valstī noteiktos “Covid-19” infekcijas ierobežošanas pasākumus, visas aktivitātes drīkstēja organizēt tikai svaigā gaisā, taču mūsu pagalmiņā bija ierīkots būvlaukums, jo iestādei tika mainīts jumts, tāpēc pateicamies mūsu draugiem par veiksmīgo sadarbību un iespēju organizēt aktivitātes citur.

Labie vārdi:

Alūksnes novada vidusskolai;

ziemas sporta centram “Mežinieki”;

pašvaldības aģentūrai “Spodra”;

Alūksnes pilsētas sākumskolai;

Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolai,

Alūksnes muzejam;

Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldei;

“Latvijas valsts mežiem” par Cūkmena vizīti;

biedrībai “C.ALBULA”

un katram skolēnam, vecākam un pedagogam par uzticību ABJC!

Lai veiksmīgs, aizrautīgs un darbīgs mums visiem jaunais mācību gads! Uz tikšanos “PaGalmā”!

Ieva Rakova,

ABJC metodiķe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.