Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bezmaksas mācību kurss, kas palīdz vecākiem uzlabot bērnu kiberdrošības prasmes

Ekrānuzņēmums: www.skillcup.ru

Lai palīdzētu vecākiem un bērniem labāk orientēties kiberdrošībā un digitālajā ētikā, izlaists bezmaksas mācību kurss, kura pamatā ir mobilā lietotne „Skill Cup” un kas ir izstrādāts kopā ar platformas „Kaspersky Security Awareness” speciālistiem. Šī bezmaksas programma, kas ir izveidota, lai aplūkotu galvenos jautājumus un problēmas, ar ko bērni var saskarties, izmantojot ierīces un klejojot internetā, ir paredzēta iOS un „Android” pārvaldītām ierīcēm. Turklāt mācību kursa izlaišana ir pieskaņota Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, informē “Kaspersky” pārstāve Māra Zepa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsver, ka sažādi pētījumi rāda, ka vairums bērnu lieto dažādas ierīces jau 11-12 gadu vecumā. Saskaņā ar „Kaspersky” pētījumu 85 % bērnu apgalvo, ka nevar iztikt bez ierīcēm. Tomēr, lai digitālā vide būtu droša vieta bērniem, kas „dzimuši ar planšetdatoru rokās”, jau no bērnības ir jāieaudzina kiberdrošības un digitālās ētikas iemaņas. „Kaspersky” un „Skill Cup” apvienoja spēkus un izstrādāja kursu šīs vajadzības apmierināšanai.

Programmas pamatā ir mobilā lietotne „Skill Cup”, un tā sastāv no interaktīvu nodarbību sērijas, kas iedalīta vairākos tematiskos blokos. Tie ir pasniegti dažādos formātos, ieskaitot rakstus, videofilmas, viktorīnas un infografikas.

Programmas temati aptver vissvarīgākos digitālās ētikas un pratības jautājumus, tostarp kiberiebiedēšanu, saskarsmes ar svešiniekiem noteikumus, bīstamu saturu (piemēram, grupas un izaicinājumus), krāpšanas veidus utt. Katras nodarbības noslēgumā ir jāveic mazs pārbaudījums, lai novērtētu temata pārzināšanu un izpratni, vēsta M. Zepa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik kurss ir pieejams krieviski un angliski. Plašāku informāciju par kursu un pieejamo saturu var atrast, noklikšķinot uz šīs saites.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.