Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: šogad 98% respondentu atzīmēs Mātes dienu

Katra gada maija otrajā svētdienā – šogad 8. maijā – iepriecinām mūsu mammas, pasakot paldies par milzīgo, nesavtīgo ieguldījumu, ko viņas mums sniegušas. Kā iepriecināt māmiņu šajā īpašajā dienā? Kā noskaidrots Vietējā “top!” veiktajā interneta aptaujā, lielākā daļa mammas patiesībā priecātos par jebkāda veida apsveikumu. Taču, ja būtu kas jāizvēlas, tad visvairāk mammas priecātos par ziediem un kopīgu maltīti ar ģimeni. Aptaujā 98% respondentu atzina, ka šogad plāno svinēt Mātes dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mamma, vecmāmiņa, sievasmāte, vīramāte vai jebkura sieviete, kurai bijusi būtiska loma mūsu dzīvēs, ir pelnījusi, lai 8. maijā par viņu atceras un velta kaut mirkli no steidzīgā ikdienas ritma. Kopā pavadītā laika nozīmi izcēla arī 82.6% aptaujas respondentu, teju divām trešdaļām atklājot, ka māmiņdienas pārsteiguma sagatavošanai viņi tērēs līdz 40 eiro. Svētki sākas pie galda, kur ikkatrs sarūpē pārsteigumu, mīļus vārdus un apskāvienu sev vistuvākajam. “top!” parūpējies par galdā ceļamo: svaigi ceptas smalkmaizītes un kūkas, kā arī ikkatra vēlmēm atbilstoša produkciju iemīļotās maltītes pagatavošanai,” atklāj veikalu tīkla “top!” valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

Vaicājot aptaujas dalībniekiem, kā viņi sveiks savas īpašās sievietes Mātes dienā, par vispopulārāko atbildi kļuva ziedu dāvināšana (44.2%), kopīgi pavadīts laiks (24.4%) un kādas materiālas dāvanas pasniegšana (12.2%). Protams, neizpaliek arī kopīgas maltītes ieturēšana pie svētku galda (8.7%), kā arī vienkārši mutiski sveicieni (5.2%).

Beigu beigās gan novērtējums ir viegli izrādāms un, kā atklāj “top!” veiktā aptauja, nav nepieciešams daudz – vislielāko gandarījumu māmiņām sniedz iespēja dzīvē pieredzēt, ka bērni izaug laimīgi (62%), ikdienā redzēt bērnu priecīgu (31.4%) un sajust, ka viņas ieguldījums tiek pamanīts (4.9%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apzinoties gan mātes, gan tēva lomu ģimenes ikdienā, veikalu tīkls “top!” vaicāja respondentiem arī par tēvu apsveikšanu viņu īpašajā dienā – septembra otrajā svētdienā. Ar pārliecinošu vairākumu (91.6%) respondenti uzsvēra, ka ģimenē tikpat būtiska loma kā mammai ir arī tētim, un par viņiem arī nedrīkst aizmirst.

Veikalu tīkla “top!” interneta aptauja norisinājās no 25. aprīļa līdz 2. maijam. Tajā piedalījās 977 respondenti no Rīgas (9.3%) un Pierīgas (6.4%), Vidzemes (42.3%), Kurzemes (16.7%), Zemgales (14.9%) un Latgales (10.4%).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.