Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vasaras izskaņa Apes novada senioriem būs rosīga

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Augusts būs rosības pilns mēnesis Apes novada senioriem, kuri gan uzņems ciemiņus, gan arī paši dosies viesos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes novada senioru biedrības “Iesim kopā!” vadītāja Ausma Agare stāsta, ka jau rīt, 8. augustā Virešos ciemosies seniori no Zaubes, kuriem vispirms būs ekskursija pa Alūksni, bet pēc tam – tikšanās Virešos, kur ciemiņi dalīsies pieredzē, kā darbojas nesen nodibināta nevalstiskā organizācija. “Zaubes senioriem parādīsim Virešu novadpētniecības centru “Mājvieta” un dzejniecei Kornēlijai Apškrūmai veltīto ekspozīciju, bet sarunu laikā cienāsim ar pašceptiem pīrādziņiem un kafiju,” atklāj A. Agare.

Savukārt 12. augustā atpūtas vietā “Viesturi” notiks Apes novada senioru sporta diena, kur saimnieko Skaidrīte un Juris Iesaliņi. A. Agare vēsta, ka pasākums šoreiz norisināsies netradicionāli un sporta disciplīnas izvēlētas atbilstoši dalībnieku cienījamajam vecumam.

“Brauksim ar dārza ķerru ar aizsietām acīm. Spēlēsim “aklo” badmintonu, kurā pretinieki nav redzami, bet redzama tikai bumbiņa, būs arī citas aktivitātes. Divas sacensību disciplīnas – makšķerēšanu un dārgumu meklēšanu – piedāvās paši saimnieki. Viss notiks skaistā Gaujas ielejā. Izmakšķerētās zivis mērīsim ne pēc svara, bet pec tā, cik garu rindu varēs katrs salikt. Pēc dārgumiem būs jābrien pāri Gaujai seklā vietā. Tur būs salikti “dārgumi”, katrs ņems, ko grib. Kurš pirmais pārbridīs, tam lielāka iespēja paņemt vērtīgāko… Pēc tam ēdīsim zupiņu, cepsim desiņas un runāsim par to, kā mums gājis, ko darīsim nākamgad, ar ko sevi pieteiksim jaunajā novadā, ko mēģināsim saglabāt no ierastā,” par dienas norisi ieinteresē A. Agare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21. augustā Virešu seniori dosies ekskursijā pa Raunas novadu un arī tiksies ar saviem nākamajiem sadarbības partneriem. “Ekskursiju sponsorē mūsu pašu uzņēmējs Ivars Kalniņš. Viņš vienmēr atbalsta seniorus, jo tie pārsvarā ir kādreizējie kolhoznieki,” piebilst A. Agare.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.